Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Worm.Win32.Fujack.aa"

Znaleziono 2 wyników


 1. Najpopularniejsze szkodliwe programy lipca 2008 wg Kaspersky Lab

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w lipcu 2008 r.

 2. Kolejna infekcja nośnika USB

  [Weblog] 

  Wczoraj badałem pewien przypadek: ktoś otrzymał ładny prezent gwiazdkowy w postaci nowego odtwarzacza MP3. Zawierał on jednak dodatkową niespodziankę. Urządzenie zainfekowane było robakiem Worm.Win32.Fujack.aa. Wszystko wskazuje na to, że zostało zainfekowane jeszcze przed otwarciem prezentu.

  Nie jest to przyjemne. Jednak zainfekowane nośniki wymienne nie są niczym nowym. Głośno było o zainfekowanych dyskach Maxtor. Również Aleks pisał niedawno o kupieniu zainfekowanej karty Kingston.

  Oczywiście skontaktowaliśmy się z producentem tych odtwarzaczy. Jak dowiedzieliśmy się, firma wiedziała, że kilka miesięcy temu jedna z partii tych odtwarzaczy MP3 była częściowo zainfekowane, i podjęto kroki w celu naprawienia problemu. Problem dotyczył tylko tego konkretnego modelu - Victory LT-200.

  Zauważyłem, że nie jest zupełnie jasne, w jaki sposób Windows zachowuje się z nośnikami USB. Jest to zatem dobra...