Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Worm.SymbOS.Lasco"

Znaleziono 4 wyników


 1. Ewolucja mobilnego złośliwego oprogramowania: przegląd, część 1

  [Analizy] 

  Pierwsza część raportu zawiera informacje dotyczące ewolucji złośliwego oprogramowania dla urządzeń mobilnych

 2. Ewolucja wirusów dla urządzeń przenośnych

  [Analizy] 

  Minął ponad rok od wykrycia robaka Worm.SymbOS.Cabir, pierwszego szkodnika dla systemu Symbian rozprzestrzeniającego się poprzez technologię Bluetooth. Co w tym czasie wydarzyło się w świecie urządzeń przenośnych?

 3. Worm.SymbOS.Lasco.a

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak infekujący komputery przenośne PocketPC oraz telefony komórkowe działające pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian. Szkodnik jako pierwszy w historii infekuje pliki wykonywalne (archiwa SIS). Szkodnik został napisany przez twórcę robaka Worm.SymbOS.Cabir.a i bazuje na jego kodzie. Lasco.a rozprzestrzenia się poprzez port BlueTooth.

  Poza wykorzystywaniem technologii...

 4. Nowy robak Worm.SymbOS.Lasco.a

  [Weblog] 

  Analiza nowego wirusa, o którym informowaliśmy wcześniej, wykazała, że jest to robak działający w systemach operacyjnych Symbian, oparty na kodzie źródłowym Cabira, rozprzestrzeniający się za pośrednictwem technologii BlueTooth. Posiada również funkcję infekowania plików.

  Po uruchomieniu wirus wyszukuje pobliskie urządzenia BlueTooth i próbuje rozprzestrzeniać się do tych, które są dostępne. Uruchamia również skanowanie plików SIS i próbuje infekować je umieszczając własny kod bezpośrednio w archiwum SIS.

  Oprogramowanie Kaspersky Anti-Virus wykrywa tego robaka jako Worm.SymbOS.Lasco.a.