Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Worm.SymbOS.ComWar"

Znaleziono 8 wyników


 1. Jeszcze o mobilnym szkodliwym oprogramowaniu

  [Weblog] 

  W tym tygodniu w Reykjaviku odbywają się warsztaty dotyczące testowania oprogramowania antywirusowego (Anti-Virus Testing Workshop). Jedną z pierwszych rzeczy, jaką zrobiłem zaraz po przybyciu do Islandii, było włączenie mojego telefonu komórkowego. Do tej pory nigdy nie otrzymałem na lotnisku żadnego dziwnego żądania połączenia Bluetooth. Tym razem jednak było inaczej.

  Naturalnie, przyjąłem plik i natychmiast pojawił się komunikat KAV Mobile informujący, że plik ten zawiera robaka Worm.SymbOS.Comwar.c. Chociaż miało to miejsce w Islandii, podejrzewam, że robak mógł pochodzić od kogoś, kto leciał tym samym samolotem co ja. Nie mam jednak pewności i nie mogę tego w żaden sposób udowodnić.

  Opowiedziałem o robaku kilku innym specjalistom od oprogramowania antywirusowego, którzy przyjechali na warsztaty. Dla nich to była nowina. To pokazuje, że mobilne szkodliwe oprogramowanie wciąż stanowi...

 2. Zagrożenia mobilne - mit czy rzeczywistość?

  [Weblog] 

  Jak z pewnością zauważyli nasi wierni czytelnicy, z zainteresowaniem śledzimy ewolucję mobilnego złośliwego oprogramowania. Obejmuje to naturalnie gromadzenie statystyk dotyczących rozpowszechnienia poszczególnych zagrożeń. Oczywiście, złośliwy kod atakujący urządzenia przenośne jest stosunkowo nowym zjawiskiem i toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy stanowi rzeczywiste zagrożenie.

  Zebrane przez nas dane ukazują kilka interesujących trendów. Na przykład, liczba zainfekowanych wiadomości MMS dorównuje ilości złośliwego kodu wykrytego w ruchu pocztowym: 0,5% - 1,5% wiadomości MMS jest zainfekowanych.

  Oczywiście trudno jest monitorować ruch pocztowy pod kątem występowania złośliwego kodu w całej sieci. Z kolei skanowanie ruchu mobilnego w poszukiwaniu złośliwej zawartości może mieć ogromne znaczenie.

  Sześć miesięcy temu BeeLine, największy rosyjski operator sieci telefonii komórkowej,...

 3. Ewolucja mobilnego złośliwego oprogramowania: przegląd, część 1

  [Analizy] 

  Pierwsza część raportu zawiera informacje dotyczące ewolucji złośliwego oprogramowania dla urządzeń mobilnych

 4. Ewolucja mobilnego złośliwego oprogramowania: przegląd, część 2

  [Analizy] 

  Druga część raportu poświęcona jest epidemiom zagrożeń mobilnych oraz błędom w mobilnych systemach operacyjnych

 5. Ewolucja złośliwego oprogramowania: 2005

  [Analizy] 

  Najnowszy raport analityków z firmy Kaspersky Lab przedstawia dane statystyczne dotyczące ewolucji szkodliwego oprogramowania w 2005 roku

 6. Ewolucja wirusów dla urządzeń przenośnych

  [Analizy] 

  Minął ponad rok od wykrycia robaka Worm.SymbOS.Cabir, pierwszego szkodnika dla systemu Symbian rozprzestrzeniającego się poprzez technologię Bluetooth. Co w tym czasie wydarzyło się w świecie urządzeń przenośnych?

 7. Worm.SymbOS.Comwar pojawił się w Holandii

  [Weblog] 

  Jakie są szanse?

  W zeszły weekend jeden z naszych kierowników ds. sprzedaży przebywał na targach w Amsterdamie.

  Gdy otrzymał wiadomość z pytaniem, czy chce odebrać plik poprzez bluetooth, zgodził się.

  Wygląda na to, że spotkał go wątpliwy zaszczyt bycia pierwszą osobą, która zgłosiła wykrycie robaka Worm.SymbOS.Comwar.a (znanego również jako Commwarrior.b) na wolności w Holandii.

  Jest to więc kolejny kraj na naszej liście.

 8. Worm.SymbOS.Comwar.a

  [Encyklopedia] 

  Jest to pierwszy wirus dla telefonów komórkowych, który może rozprzestrzeniać się za pośrednictwem wiadomości MMS. Infekuje telefony działające pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian Series 60. Szkodnik ma postać archiwum systemu Symbian (SIS). Jego rozmiar to około 27 - 30 KB. Nazwa zainfekowanego pliku może być różna - jeżeli robak rozprzestrzenia się poprzez Bluetooth...