Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Win95.CIH"

Znaleziono 23 wyników


 1. 1998

  [Analizy] 

  Ataki wirusowe na MS Windows, MS Office i aplikacje sieciowe nabierały tempa, a wirusy wykorzystywały nowe nośniki infekcji i coraz bardziej złożone technologie. Pojawił się szeroki wachlarz koni trojańskich przeznaczonych do kradzieży haseł (rodzina PSW) oraz do zdalnej administracji komputerami (backdoory). Kilka magazynów komputerowych rozpowszechniało dyski zainfekowane wirusami...

 2. Win95.CIH

  [Encyklopedia] 

  Jest to specyficzny wirus pasożytniczy (znany również jako Chernobyl) działający w środowisku Windows. Infekuje on pliki PE (Portable Executable) systemu Windows. Wirus ma rozmiar około 1 KB. Został odkryty na Tajwanie w czerwcu 1998 roku - autor wprowadził go do sieci lokalnej uczelni, na której studiował. Następnie wirus (przypadkowo?) został wysłany do lokalnej konferencji...

 3. Email-Worm.Win32.Dilber

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak internetowy, podobny do wirusa I-Worm.Silver. Prawdopodobnie został napisany przez tę samą osobę. Podobnie jak Silver, wirus ma postać pliku uruchamialnego, napisanego w Delphi.

  Instalacja

  Gdy robak przejmie kontrolę, instaluje się w systemie. W tym celu kopiuje się do katalogu Windows z nazwą SETUP_.EXE, po czym rejestruje ten plik w trzech kluczach rejestru...

 4. Trojan.FlashKiller

  [Encyklopedia] 

  Jest to koń trojański usuwający dane zapisane na dysku twardym i niszczący zawartość pamięci Flash BIOS. Ma postać pliku PE EXE i działa wyłącznie w systemach Win95/98 only.

  Szkodnik wykorzystuje wiele procedur innego wirusa - Win95.CIH, znanego także pod nazwą Chernobyl. Identyczna jest nawet data aktywacji - 26 kwietnia.

  Jako Trojan.FlashKiller mogą być wykrywane pliki, z...

 5. Win95.CIH-Killer

  [Encyklopedia] 

  Jest to niegroźny, rezydentny, pasożytniczy wirus Win95. Infekuje pliki wykonalne Windows. Podczas infekowania wirus dopisuje się na końcu pliku. Jeżeli plik jest już zarażony wirusem Win95.CIH, wówczas CIH-Killer leczy ten plik, by następnie zarazić go swoją wersją.

  Jeżeli zarażony plik jest uruchomiony pomiędzy 0:00 a 0:59 w nocy (wg zegara systemowego) wirus wyświetla...

 6. Win32.HLLC.Nan

  [Encyklopedia] 

  Jest to groźny, nierezydentny, stowarzyszony wirus Windows. Został on nazwany Nan, po odnalezieniu w jego kodzie słowa "INFNAN". Sam wirus jest plikiem wykonywalnym Windows, o rozmiarze około 90 Kb, napisanym w Borland Delphi. Gdy uruchomiony zostanie zarażony plik wirus rozprzestrzenia się w systemie. Wyszukuje pewne pliki, kopiuje je do plików o innych nazwach, a następnie nadpisuje...

 7. Win32.Kriz

  [Encyklopedia] 

  Jest to rezydentny, polimorficzny wirus Windows. Replikuje się poprzez system Windows32 i zaraża wyłącznie 32-bitowe pliki wykonywalne Windows (Win32 PE), z rozszerzeniem EXE i SCR (aplikacje i wygaszacze ekranu). Wirus pozostaje rezydentny w pamięci podczas trwania całej sesji Windows. Gdy biblioteka KERNEL32.DLL jest zainfekowana wirus przejmuje dostęp do funkcji plikowych takich jak...

 8. Win95.Darkmil

  [Encyklopedia] 

  Jest to groźny, polimorficzny, rezydujący w pamięci wirus systemu Windows9x. Nie rozprzestrzenia się w żadnym innym systemie niż Windows 95 i Windows 98. Część odpowiadająca za instalację w pamięci jest modyfikacją cieszącego się niechlubną sławą wirusa Win95.CIH. Szkodnik modyfikuje IDT tak, by wskazywała na jego kod. W ten sposób zostaje uruchamiany w uprzywilejowanym trybie...

 9. Worm.Bumerang

  [Encyklopedia] 

  Jest to bardzo niebezpieczny robak Win32. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 23 KB (plik jest skompresowany przy użyciu narzędzia UPX), napisanego w języku programowania Visual C++.

  Szkodnik wykorzystuje odwołania charakterystyczne dla systemów Win9x i dlatego może funkcjonować tylko w tych systemach. Ze względu na swoją sieciową naturę wirus może infekować...

 10. Lista 20 najpopularniejszych wirusów w październiku 2003

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w październiku 2003. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w październiku 2003 roku.

 11. Lista 20 najpopularniejszych wirusów we wrześniu 2003

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników we wrześniu 2003. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab we wrześniu 2003 roku.

 12. Lista 20 najpopularniejszych wirusów w czerwcu 2003

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w czerwcu 2003. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w czerwcu 2003 roku.

 13. Lista 20 najpopularniejszych wirusów w kwietniu 2003

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w kwietniu 2003. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w kwietniu 2003 roku.

 14. Lista 20 najpopularniejszych wirusów w marcu 2003

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w marcu 2003. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w marcu 2003 roku.

 15. Lista 20 najpopularniejszych wirusów w lutym 2003

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w lutym 2003. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w lutym 2003 roku.

 16. Lista 20 najpopularniejszych wirusów w styczniu 2003

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w styczniu 2003. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w styczniu 2003 roku.

 17. Lista 20 najpopularniejszych wirusów w grudniu 2002

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w grudniu 2002. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w grudniu 2002 roku.

 18. Lista 20 najpopularniejszych wirusów we wrześniu 2002.

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników we wrześniu 2002. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab we wrześniu 2002 roku.

 19. Lista 20 najpopularniejszych wirusów w sierpniu 2002.

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w sierpniu 2002. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w sierpniu 2002 roku.

 20. Lista 20 najpopularniejszych wirusów w lipcu 2002.

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w lipcu 2002. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w lipcu 2002 roku.