Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Trojan.SymbOS.Appdisabler"

Znaleziono 4 wyników


 1. Ewolucja mobilnego złośliwego oprogramowania: przegląd, część 1

  [Analizy] 

  Pierwsza część raportu zawiera informacje dotyczące ewolucji złośliwego oprogramowania dla urządzeń mobilnych

 2. Trojan.SymbOS.Appdisabler.a

  [Encyklopedia] 

  Jest to trojan infekujący telefony komórkowe działające pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian. Trojan nadpisuje pliki systemowe, w wyniku czego przestają one funkcjonować. Trojan ma postać instalatora SIS przeznaczonego dla systemu Symbian serii 60. Rozmiar pliku trojana to 31 210 bajtów, a jego nazwa to najczęściej freetalktime.sis.

  Instalacja

  Po uruchomieniu trojan zapisuje...

 3. Trojan.SymbOS.Appdisabler.j

  [Encyklopedia] 

  Jest to trojan infekujący telefony komórkowe działające pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian. Trojan podmienia pliki aplikacji antywirusowych na niedziałające lub uszkodzone. Szkodnik ma postać aplikacji Symbian - standardowego pliku SIS o nazwie Symbian_Anti-Virus.SIS (rozmiar - 27 362 bajtów).

  Instalacja

  Podczas uruchamiania trojan instaluje następujące pliki w infekowanym...

 4. Ewolucja wirusów dla urządzeń przenośnych

  [Analizy] 

  Minął ponad rok od wykrycia robaka Worm.SymbOS.Cabir, pierwszego szkodnika dla systemu Symbian rozprzestrzeniającego się poprzez technologię Bluetooth. Co w tym czasie wydarzyło się w świecie urządzeń przenośnych?