Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Trojan.PSP.Brick.a"

Znaleziono 3 wyników


 1. Dev-kity dla konsol do gier

  [Weblog] 

  Do tej pory konsole do gier okazywały się mniej lub bardziej podatne na ataki złośliwych programów. Wprawdzie pojawiły się trojany atakujące konsolę Nintendo DS (Trojan.Nintendo.Taihen.a oraz .b) oraz Sony PSP (Trojan.PSP.Brick.a), jednak liczba ich ofiar była niewielka. Wynikało to z tego, że aby uruchomić oprogramowanie "homebrew" (tj. takie, które nie jest certyfikowane przez producenta konsoli), użytkownik musi zmodyfikować konsolę.

  Dla Sony Playstation 2 dostępna jest dystrybucja Linuksa, która aż prosi się o programowanie. Jednak wszystkie stworzone programy będą działały jedynie na konsolach Playstation, na których zainstalowano tę dystrybucję.

  Microsoft ogłosił niedawno, że w przyszłości będzie można zakupić development kit za roczną opłatą rejestracyjną wynoszącą 99 dolarów - bez Linuksa. Programy tworzone przy jego pomocy będą działały tylko na konsolach Xbox, za które...

 2. Ewolucja złośliwego oprogramowania: 2005

  [Analizy] 

  Najnowszy raport analityków z firmy Kaspersky Lab przedstawia dane statystyczne dotyczące ewolucji szkodliwego oprogramowania w 2005 roku

 3. Konsole do gier znowu atakowane

  [Weblog] 

  Powstały trojany dla przenośnych konsol do gier - w zeszłym tygodniu dla Sony PlayStation Portable (PSP), a dzisiaj dla Nintendo DS. Zagrożone są więc dwie najpopularniejsze kiesonkowe konsole do gier. Czy w następnym tygodniu przyjdzie kolej na MS Xbox?

  Jak dotąd jedynym rezultatem są niedziałające konsole, a problem dotyczy tylko osób, które pobrały podejrzane pliki albo pirackie gry. Jednak, za każdym razem gdy twórcy wirusów łamią zabezpieczenie nowej platformy, nie należy tego lekceważyć.

  Teraz, gdy nasze gry komputerowe nie są już bezpieczne, czy powinniśmy obawiać się o lodówki?

  Trojana dla konsoli firmy Sony wykrywamy jako Trojan.PSP.Brick.a, natomiast trojana dla konsoli firmy Nintendo jako Trojan.Nintendo.Taihen.a.