Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Sober.y"

Znaleziono 9 wyników


 1. Kido/Conficker i jego podobieństwo do Sobera

  [Weblog] 

  Dzisiaj mamy trzeciego kwietnia, a Internet nadal działa. Jak na razie :-)

  W tym tygodniu cała uwaga skupiła się na Kido/Conficker/Downadup. Jednak zgodnie z przewidywaniami większości ekspertów, pierwszego kwietnia nic się nie zdarzyło.

  Cały ten szum przypomina mi o robaku Sober. Jednak nazwa tego robaka ani razu nie została wymieniona we wszystkich historiach o Kido, jakie czytałem przez ostatnie kilka dni. Ponad trzy lata temu zmagaliśmy się z dużą epidemią robaka Email-Worm.Win32.Sober.y. Costin pisał o tym tutaj.

  Gdy Sober.y miał się uaktualnić, cały świat czekał na ten moment z zapartym tchem - podobnie jak teraz. Jednak tak samo jak w przypadku robaka Kido, pierwszego dnia nic się nie zdarzyło. Ciekawe, gdzie i kiedy wyczerpią się podobieństwa między Soberem a Kido.

  Wiele popularnych mediów pytało, czy zapowiadana aktualizacja Kido nie jest żartem prymaaprylisowym. Zdecydowanie nie. Jeśli jednak...

 2. Ewolucja złośliwego oprogramowania: październik - grudzień 2005

  [Analizy] 

  Najnowszy z serii kwartalnych raportów firmy Kaspersky Lab na temat ewolucji złośliwego oprogramowania i cyberzagrożeń

 3. Lista 20 najpopularniejszych szkodników stycznia 2006

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w styczniu 2006

 4. Czy ta noc będzie należała do Sobera?

  [Weblog] 

  Jak już pisaliśmy, Sober.y został tak zaprogramowany, aby po godzinie 00:00 w nocy z 5 na 6 stycznia rozpoczął swoją aktualizację.

  Chociaż cała branża antywirusowa czeka na ten moment z zapartym tchem, przewidywana epidemia może nie nastąpić w najbliższym okresie, ponieważ strony, na których znajdują się zainfekowane pliki, mogą zostać zamknięte do czasu aktywacji. Poza tym datę aktywacji wybierają tak naprawdę twórcy robaka, którzy mogą umieścić w Sieci aktualizację lub nie.

  Tak więc nikt nie wie, jak 6 stycznia zapisze się w historii wirusów.

  Jak zawsze, zalecamy użytkownikom, aby byli ostrożni wobec wszystkich podejrzanych czynności. Ponieważ nie wiemy dokładnie, kiedy nastąpi aktualizacja Sobera, trzeba się mieć na baczności przez następne kilka dni, a nawet tygodni.

  My również jesteśmy w pogotowiu i będziemy informować o rozwoju sytuacji.

 5. Lista 20 najpopularniejszych szkodników grudnia 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w grudniu 2005

 6. Lista 20 najpopularniejszych szkodników listopada 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w listopadzie 2005

 7. Trojan-Dropper.Win32.VB.iw

  [Encyklopedia] 

  Jest to trojan instalujący na zainfekowanym komputerze inne szkodliwe aplikacje bez wiedzy i zgody użytkownika. Trojan ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 121 551 bajtów (kompresja MEW, rozmiar po rozpakowaniu - 158 882 bajtów). Trojan został rozesłany przy użyciu technologii spamowych.

  Po uruchomieniu szkodnik wyświetla poniższy fałszywy komunikat o wystąpieniu błędu:

  Trojan...

 8. Email-Worm.Win32.Sober.y

  [Encyklopedia] 

  Email-Worm.Win32.Sober.y Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 55 390 bajtów (kompresja UPX, rozmiar po rozpakowaniu - 198 750 bajtów). Robak powstał przy użyciu języka programowania Visual Basic.

  Instalacja

  Po uruchomieniu robak wyświetla fałszywy komunikat o wystąpieniu...

 9. Sober.y zwiększa swoją aktywność

  [Weblog] 

  Warianty robaka Sober znane są ze skomplikowanych sposobów rozmnażania się oraz szkodliwych funkcji. Szkodniki te wykorzystywały również fałszywe adresy e-mail w polu "Od:", które pozwalały sądzić, że wiadomości pochodzą od FBI; to wystarczyło, aby ofiarą robaka padło wiele niczego nie podejrzewających ofiar. Wykryty 21 lutego, Sober.K był pierwszym robakiem stosującym takie oszustwo.

  Sober.y, obecnie najpopularniejszy wariant z tej rodziny robaków, zaczął się aktywnie rozprzestrzeniać w poniedziałek, 21 listopada. Chociaż został wypuszczony w zeszłym tygodniu, tempa nabrał dopiero w poniedziałek, dzięki kilku innym wariantom z tej samej rodziny.

  Co ciekawe, chociaż otrzymaliśmy sporo raportów z naszych wabików rozmieszczonych na całym świecie, niewiele z nich pochodzi z Rosji. Podobne historie zdarzały się już w przeszłości, w większości przypadków najwięcej raportów pochodziło z...