Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Slapper"

Znaleziono 7 wyników


 1. 2002

  [Analizy] 

  W roku 2002 miało miejsce 12 poważnych i 34 mniej groźnych epidemii wirusów, nie licząc aktywności wirusów, które pojawiły się jeszcze poprzedniego roku. Twórcy wirusów aktywnie przenikali nowe platformy, aplikacje i technologie.

  Najważniejsze wydarzenia roku 2002

  W styczniu pojawiły się dwa nowe robaki typu flash - LFM i Donut: oba zostały tak skonstruowane, aby mogły...

 2. Dlaczego pingwiny żyją dłużej, czyli o atakach na Linuksa

  [Analizy] 

  Wielu fanów Linuksa uważa, że jest on całkowicie odporny na wszelkie bolączki, które nękają użytkowników systemów Windows. Czy rzeczywiście tak jest?

 3. 2005: Ewolucja złośliwego oprogramowania dla systemów *nix

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab przedstawia raport na temat ewolucji szkodliwych programów dla platform innych niż Windows

 4. Wirusy: czy Linux jest wolny od tego problemu?

  [Weblog] 

  Jutro Slapper, jeden z najbardziej znanych robaków dla Linuksa, skończy trzy lata. W 2002 roku spowodował epidemię. Ta rocznica zainspirowała mnie do rozważenia tematu złośliwych programów dla Linuksa.

  Zanim pojawił się Slapper, wirusy dla Linuksa istniały już od pewnego czasu. Bliss, który pojawił się w 1997 r., jako pierwszy udowodnił, że Linux również jest podatny na ataki wirusów, otwierając drzwi dla innych rodzajów złośliwych programów.

  Wiele wirusów dla Linuksa infekuje pliki ELF [Executable and Linkable Format], najpowszechniejszy format plików Linuksa. Nie jest to jednak jedyna metoda. Niektóre wirusy wykorzystują skrypty powłokowe systemu Unix obsługiwane przez większość dystrybucji Linuksa. Skrypty te posiadają duże możliwości, są jednak łatwe do napisania. Robak Ramen, na przykład, wykorzystuje znane exploity systemu, aby uzyskać dostęp do niezabezpieczonych serwerów, a następnie binaria...

 5. Linux.Slapper

  [Encyklopedia] 

  Slapper jest niebezpiecznym robakiem internetowym, infekującym komputery działające pod kontrolą systemu operacyjnego Liunx. Szkodnik wykorzystuje technologię rozprzestrzeniania znaną ze "słynnego" robaka Morris, który powstał w 1988 roku.

  W celu znalezienia "ofiary" Slapper skanuje komputery podłączone do internetu i wybiera maszyny działające pod kontrolą Linuksa z...

 6. Worm.Linux.Mighty

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak internetowy atakujący komputery pracujące pod kontrolą systemu Linux z zainstalowanym serwerem WWW "Apache". Szkodnik wykorzystuje lukę w zabezpieczeniach SSL znajdującą się w module "mod_ssl". Luka ta została wykryta 30 lipca 2002, a jej szczegółowy opis można znaleźć pod adresem http://www.kb.cert.org/vuls/id/102795.

  Na ataki robaka podatne są konfiguracje oparte...

 7. Lista 20 najpopularniejszych wirusów we wrześniu 2002.

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników we wrześniu 2002. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab we wrześniu 2002 roku.