Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Slammer"

Znaleziono 20 wyników


 1. Rozwój współczesnych złośliwych programów - tendencje i prognozy

  [Analizy] 

  Robaki - tendencje w 2003 r

  Tendencje w dziedzinie wiruslogii, jakie obecnie obserwujemy, miały swoje korzenie w drugiej połowie 2003 r. Robaki internetowe: Lovesan, Sobig, Swen i Sober nie tylko wywołały globalne epidemie, ale również trwale zmieniły krajobraz złośliwych programów. Każdy z nich wyznaczył nowe standardy twórcom wirusów.

  Gdy tylko pojawia się złośliwy program...

 2. Przykłady i opisy luk

  [Analizy] 

  Microsoft Windows, najpopularniejszy system operacyjny dla systemów podłączonych do Internetu, zawiera liczne, poważne (często krytyczne) luki. Te najczęściej wykorzystywane znajdują się w modułach takich jak IIS, MS-SQL, Internet Explorer, oraz w usługach obsługi plików i przetwarzania komunikatów samego systemu operacyjnego.

  Luka w IIS, opisana szczegółowo w Microsoft Security...

 3. 2003

  [Analizy] 

  W 2003 r. miały miejsce dwa globalne ataki internetowe, które można określić jako największe w historii Internetu. Robak internetowy Slammer , wykorzystując do rozprzestrzeniania lukę w MS SQL Server, położył fundament pod te ataki. Slammer był pierwszym bezplikowym klasycznym robakiem posiadającym możliwości robaka flash, które przewidywano kilka lat wcześniej.

  25 stycznia 2003...

 4. Kaspersky Security Bulletin 2009. Ewolucja szkodliwego oprogramowania

  [Analizy] 

  Podsumowanie roku 2009. Szkodliwe programy

 5. Kaspersky Security Bulletin 2009. Statystyki

  [Analizy] 

  Podsumowanie roku 2009. Statystyki

 6. Ataki drive-by download - Sieć w oblężeniu

  [Analizy] 

  Ewolucja sposobów rozprzestrzeniania się wirusów komputerowych i szkodliwego oprogramowania odzwierciedla ewolucję sposobów przesyłania informacji...

 7. Kaspersky Security Bulletin 2008: Statystyki

  [Analizy] 

  Poczta elektroniczna nie jest już tak popularnym wektorem infekcji jak strony internetowe...

 8. Włochy ostrzegają widzów przed epidemią trojana Small

  [Weblog] 

  Ostatnio dużo mówiło się o niewielkiej epidemii spowodowanej przez szkodnika Trojan.Win32.Small.mi. Od początku epidemii, czyli 15 czerwca, liczba zaatakowanych stron (oraz zainfekowanych użytkowników) rośnie.

  Ci, którzy śledzą media, będą wiedzieli, że większość zainfekowanych stron znajduje się we Włoszech. Chociaż Small nie wywołał takich spustoszeń jak epidemie robaków z lat 2004/2005, telewizja włoska zdecydowała się ostrzec widzów przed niebezpieczeństwem. Coś takiego nie miało miejsca we Włoszech od pierwszego ataku Slammera.

  Jest to dobry przykład podejścia offline do bezpieczeństwa online.

 9. Kaspersky Security Bulletin 2006: Ataki internetowe

  [Analizy] 

  Raport zawierający informacje o najczęściej występujących atakach i sondach internetowych; raport zawiera także dane dotyczące ważnych łat i pakietów service pack

 10. Ewolucja złośliwego oprogramowania: lipiec - wrzesień 2006

  [Analizy] 

  Analitycy z Kaspersky Lab przedstawiają najnowszy raport kwartalny dotyczący ewolucji szkodliwego oprogramowania

 11. Ewolucja mobilnego złośliwego oprogramowania: przegląd, część 2

  [Analizy] 

  Druga część raportu poświęcona jest epidemiom zagrożeń mobilnych oraz błędom w mobilnych systemach operacyjnych

 12. Kaspersky Security Bulletin, styczeń - czerwiec 2006: Ataki internetowe

  [Analizy] 

  W najnowszym artykule analizujemy ataki przechwycone za pomocą sieci Smallpot w pierwszej połowie 2006 roku. Ponadto, przedstawimy rozkład tych ataków ze względu na źródłowy adres IP oraz państwo pochodzenia i określimy, czy od 2005 roku nastąpiły jakieś

 13. Ataki internetowe 2005

  [Analizy] 

  Raport analityków ukazujący, w jaki sposób ewoluowały techniki i procedury hakerskie w 2005 roku

 14. Ewolucja złośliwego oprogramowania: październik - grudzień 2005

  [Analizy] 

  Najnowszy z serii kwartalnych raportów firmy Kaspersky Lab na temat ewolucji złośliwego oprogramowania i cyberzagrożeń

 15. Raport: Ewolucja szkodliwego oprogramowania: lipiec - wrzesień 2005

  [Analizy] 

  Najnowszy z cyklu kwartalnych raportów firmy Kaspersky Lab na temat rozwoju złośliwych programów i cyber-zagrożeń

 16. Benny i Ratter przesłuchiwani

  [Weblog] 

  Pod koniec zeszłego tygodnia miał miejsce przeprowadzony na dużą skalę nalot policji na grupy twórców wirusów 29A. Policja czeska zatrzymała Benny'ego i Rattera, dwóch przywódców grupy. Mamy również niepotwierdzone informacje o aresztowaniu Valleza (z Hiszpanii) i dis69 (z Polski).

  Benny'ego aresztowano w związku z podejrzewaniem go o pisanie lub pomoc w pisaniu Slammera - robak, który spowodował główną epidemię w styczniu 2003 roku. Jego komputer przejęto do dogłębnej analizy, a samego Benny'ego zwolniono w niedzielę. Pytano go o dane kontaktowe Rattera. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej informacji o podjętych krokach prawnych.

  Strona grupy 29A poinformowała, że dis69 (Polska), znany również jako Yup, opuścił grupę. Na obecnym etapie nie posiadamy żadnych informacji odnośnie aresztowania następujących członków grupy 29A: Vecna, Z0mbie, VirusBuster.

 17. 25 sierpnia 2004 r.: Kto wie, co przyniesie jutrzejszy dzień?

  [Analizy] 

  Na kilku stronach WWW pojawiły się informacje, jakoby Eugene Kaspersky, założyciel firmy Kaspersky Lab, przewidywał, że jutro nastąpi zmasowany atak terrorystyczny na Internet. Informacje te podawane są na wiele różnych sposobów, od relacjonowania faktów do przytaczania przykładu cyber-histerii.

 18. Net-Worm.Win32.Slammer

  [Encyklopedia] 

  Jest to bardzo mały (zaledwie 376 kilobajtowy) robak internetowy atakujący serwery Microsoft SQL. W celu infekowania komputerów szkodnik wykorzystuje lukę w zabezpieczeniach serwera pozwalającą na przepełnienie bufora. Szkodnik znany jest także jako Helkern.

  Po uruchomieniu na nieodpornym serwerze SQL robak przejmuje kontrolę i przechwytuje trzy funkcje API systemu...

 19. Worm.Win32.Witty

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak bezplikowy znany również jako BlackIce oraz Blackworm, infekujący komputery za pośrednictwem luk w zabezpieczeniach produktów ISS. Rozmiar robaka jest bardzo mały - około 1 KB.

  Szkodnik atakuje komputery poprzez luki w następujących aplikacjach ISS:

  RealSecure Network 7.0 XPU 22.11 i starsze RealSecure Server Sensor 7.0 XPU 22.11 i starsze RealSecure Server Sensor 6.5...

 20. Przegląd aktywności szkodliwego oprogramowania w roku 2003

  [Analizy] 

  Firma Kaspersky Lab przedstawia roczne podsumowanie aktywności szkodliwego oprogramowania. Dokument zawiera informacje o największych epidemiach, opinie ekspertów, opis trendów, które pojawiły się w ciągu roku oraz przewidywania na nadchodzące lata.