Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Sassera"

Znaleziono 4 wyników


 1. Ataki internetowe 2005

  [Analizy] 

  Raport analityków ukazujący, w jaki sposób ewoluowały techniki i procedury hakerskie w 2005 roku

 2. Net-Worm.Win32.Sasser.a

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez internet przy użyciu luki w zabezpieczeniach usługi LSASS systemów Windows. Luka ta została opisana w biuletynie MS04-011 firmy Microsoft. Szkodnik ma rozmiar około 15 KB (kompresja PECompact2) i powstał przy użyciu języka programowania C/C++. Robak atakuje systemy operacyjne Windows 2000, Windows XP oraz Windows Server 2003.

  Oznaki...

 3. Worm.Win32.Lemoor.a

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez interet za pośrednictwem luki serwerze FTP instalowanym przez szkodnika Worm.Win32.Sasser. Z tego względu infekcją zagrożone są wyłącznie komputery uprzednio zaatakowane przez Sassera.

  Lemoor powstał przy użyciu języka programowania Assembler i ma rozmiar 1 935 bajtów (kompresja FSG, rozmiar po rozpakowaniu - 20 992 bajty).

 4. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w czerwcu 2004

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w czerwcu 2004. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym szkodnikiem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w czerwcu 2004 roku.