Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Net-Worm.Win32.Mytob.eg"

Znaleziono 4 wyników


 1. Lista 20 najpopularniejszych szkodników maja 2006

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w maju 2006 r.

 2. Net-Worm.Win32.Mytob.eg

  [Encyklopedia] 

  Jest to kolejna wersja robaka Mytob. Posiada funkcje robaka pocztowego oraz IRCBot. Rozmiar zainfekowanego pliku to 123 392 bajtów.

  Instalacja

  Robak kopiuje się do folderu \Windows\System z nazwą scalpe91.exe i tworzy w rejestrze wpis zapewniający mu uruchamianie wraz z każdym startem systemu Windows:

  [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] "WINDOWS SYSTEM...

 3. Nowa wersja robaka Mytob - Mytob.eg

  [Encyklopedia] 

  Analitycy z Kaspersky Lab obserwują rosnącą ilość wiadomości e-mail zainfekowanych nową odmianą robaka Mytob - Net-Worm.Win32.Mytob.eg. Robak ten został wykryty 18 kwietnia 2006 r. i od tego czasu jego aktywność wciąż rośnie.

  Mytob.eg rozprzestrzenia się poprzez pocztę elektroniczną i pobiera adresy e-mail z zainfekowanych komputerów. Robak łączy się z określonym kanałem...

 4. Aktywnie rozprzestrzenia się Mytob

  [Weblog] 

  Rano opublikowaliśmy aktualizację dla robaka Net-Worm.Win32.Mytob.eg.

  Od tej pory zauważyliśmy znaczny wzrost liczby tych próbek.

  Chociaż najnowszy wariant nie różni się od wcześniejszych wersji - jest to typowy Mytob - robak ten rozprzestrzenia się, co oznacza, że użytkownicy powinni zachować ostrożność.

  Rozprzestrzenia się poprzez pocztę elektroniczną oraz ograniczony IRCBot, który obsługuje tylko podstawowe funkcje, takie jak pobieranie plików.

  Jak zwykle w przypadku tego robaka, na końcu wiadomości e-mail zawierającej Mytoba znajduje się informacja wyglądająca jakby pochodziła od firmy antywirusowej, z której wynika, że w wiadomości nie znaleziono żadnych wirusów.

  Wariant ten rozprzestrzenia się aktywnie, bądźcie więc rozsądni, nie dajcie się nabrać.