Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Mydoom.a"

Znaleziono 37 wyników


 1. Rozwój współczesnych złośliwych programów - tendencje i prognozy

  [Analizy] 

  Robaki - tendencje w 2003 r

  Tendencje w dziedzinie wiruslogii, jakie obecnie obserwujemy, miały swoje korzenie w drugiej połowie 2003 r. Robaki internetowe: Lovesan, Sobig, Swen i Sober nie tylko wywołały globalne epidemie, ale również trwale zmieniły krajobraz złośliwych programów. Każdy z nich wyznaczył nowe standardy twórcom wirusów.

  Gdy tylko pojawia się złośliwy program...

 2. Inne złośliwe programy

  [Analizy] 

  Inne złośliwe programy obejmują szereg różnych programów, które nie zagrażają komputerom bezpośrednio, ale używane są do tworzenia wirusów lub trojanów, czy też do wykonywania nielegalnych czynności takich jak ataki DoS, czy włamania do innych komputerów. Narzędzia DoS i DDoS Narzędzia hakerów i exploity Floodery Konstruktory i narzędzia wykorzystywane do tworzenia...

 3. Lista 20 najpopularniejszych szkodników września 2007

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników we wrześniu 2007 r.

 4. Ewolucja szkodliwego oprogramowania: styczeń - marzec 2007

  [Analizy] 

  Najnowszy raport obejmuje ewolucję szkodliwego oprogramowania, analizę najnowszych epidemii wirusów, omówienie ich znaczenia oraz kwestie bezpieczeństwa związane z rynkową premierą Visty

 5. Lista 20 najpopularniejszych szkodników października 2006

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w październiku 2006 r.

 6. Lista 20 najpopularniejszych szkodników września 2006

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników we wrześniu 2006 r.

 7. Ataki internetowe 2005

  [Analizy] 

  Raport analityków ukazujący, w jaki sposób ewoluowały techniki i procedury hakerskie w 2005 roku

 8. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w lipcu 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w lipcu 2005.

 9. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w kwietniu 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w kwietniu 2005.

 10. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w marcu 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w marcu 2005. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym szkodnikiem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w marcu 2005 roku.

 11. Email-Worm.Win32.Mydoom.ao

  [Encyklopedia] 

  Informujemy o pojawieniu się nowego robaka - Email-Worm.Win32.Mydoom.ao. Szkodnik rozprzestrzenia się przez Internet, za pośrednictwem komunikatora MSN Messenger. Data i czas dodania sygnatur szkodnika do antywirusowych baz danych firmy Kaspersky Lab - 9 marca 2005, 02:33.

  Szczegółowy opis robaka już wkrótce...

 12. Email-Worm.Win32.Mydoom.ae

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz za pośrednictwem sieci wymiany plików (P2P). Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 32 KB (kompresja UPX, rozmiar po rozpakowaniu - około 83 KB).

  Instalacja

  Po uruchomieniu robak otwiera Notatnik wchodzący w skład systemu Windows (notepad.exe) i wyświetla w nim losowe znaki.

 13. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w grudniu 2004

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w grudniu 2004. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym szkodnikiem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w grudniu 2004 roku.

 14. Email-Worm.Win32.Salga.a

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail, za pośrednictwem sieci wymiany plików P2P oraz przy użyciu dostępnych zasobów sieciowych i kanałów IRC. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 36 KB (kompresja MEW, rozmiar po rozpakowaniu - około 307 KB). Szkodnik wyposażony jest w procedurę backdoor.

  Instalacja

  Po...

 15. Mydoom nie bierze urlopu

  [Weblog] 

  Dziś rano przechwyciliśmy kilka próbek nowego wariantu Mydooma.

  Zainfekowane wiadomości zawierają tekst:

  Mery Chrismas & Happy New Year! 2005 will be the beginning! 
  (Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Rok 2005 będzie początkiem!) 
  

  Jak do tej pory nie zanotowaliśmy epidemii, monitorujemy jednak sytuację.

  Wykrycie zostało udostępnione w najnowszej aktualizacji antywirusowej bazy danych jako Email-Worm.Win32.Mydoom.ad.

 16. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w listopadzie 2004

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w listopadzie 2004. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym szkodnikiem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w listopadzie 2004 roku.

 17. Email-Worm.Win32.Mydoom.d

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz za pośrednictwem sieci wymiany plików KaZaA. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 24 KB (kompresja UPX, rozmiar po rozpakowaniu - około 45 KB). Szkodnik wyposażony jest w procedurę backdoor.

  Instalacja

  Po uruchomieniu robak otwiera Notatnik systemu Windows i wyświetla w nim...

 18. Email-Worm.Win32.Bofra.b

  [Encyklopedia] 

  Jest to klon robaka I-Worm.Bofra.a. Rozprzestrzenia się przez Internet za pośrednictwem wiadomości e-mail. Zainfekowany e-mail nie zawiera kopii robaka, lecz wyłącznie odsyłacz do pliku znajdującego się na komputerze, z którego wysłano wiadomość. Plik ten uruchamiany jest na atakowanym komputerze za pośrednictwem luki w zabezpieczeniach przeglądarki Internet Explorer. Szkodnik...

 19. Email-Worm.Win32.Bofra.a

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet za pośrednictwem wiadomości e-mail. Zainfekowany e-mail nie zawiera kopii robaka, lecz wyłącznie odsyłacz do pliku znajdującego się na komputerze, z którego wysłano wiadomość. Plik ten uruchamiany jest na atakowanym komputerze za pośrednictwem luki w zabezpieczeniach przeglądarki Internet Explorer. Robak ma postać pliku PE EXE o...

 20. Email-Worm.Win32.Bofra.c

  [Encyklopedia] 

  Jest to klon robaka I-Worm.Bofra.a. Rozprzestrzenia się przez Internet za pośrednictwem wiadomości e-mail. Zainfekowany e-mail nie zawiera kopii robaka, lecz wyłącznie odsyłacz do pliku znajdującego się na komputerze, z którego wysłano wiadomość. Plik ten uruchamiany jest na atakowanym komputerze za pośrednictwem luki w zabezpieczeniach przeglądarki Internet Explorer. Szkodnik...