Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Macro.Word97.Melissa"

Znaleziono 7 wyników


 1. Macro.Word97.Melissa

  [Encyklopedia] 

  Jest to makrowirus rozprzestrzeniający się w programach Word 8 oraz 9 (Office97 oraz Office2000). Wirus infekuje dokumenty i szablony Worda, a także wysyła własne kopie w wiadomościach e-mail (przy użyciu programu MS Outlook). Szkodnik zmienia wpisy rejestru systemowego i wyłącza ochronę antywirusową Worda.

  W celu wysyłania wiadomości e-mail wirus wykorzystuje możliwości języka...

 2. Macro.Word97.Melissa.bg

  [Encyklopedia] 

  Jest to kolejna, bardzo niebezpieczna modyfikacja makrowirusa Melissa, stanowiąca duże zagrożenie dla użytkowników komputerów i rozsyłająca się pod nieograniczoną liczbę adresów internetowych. Wirus wysyła zainfekowane wiadomości tylko przy użyciu programu MS Outlook. Nie infekuje innych plików.

  Wirus przybywa do komputera jako wiadomość e-mail z dołączonym dokumentem Worda.

 3. Macro.Word97.Melissa.as

  [Encyklopedia] 

  Jest to modyfikacja oryginalnej Melissy. Ze względu na błędy popełnione przez twórcę wirus nie może infekować nowych dokumentów. Wirus jest uaktywniany podczas zamykania zarażonego dokumentu oraz gdy bieżący dzień+1 jest równy bieżącej minucie+2 (na przykład 5 czerwiec, 8:04). Po uaktywnieniu wirus próbuje wysłać swoje kopie do 100 użytkowników znalezionych w książce...

 4. Macro.Word97.Melissa.w

  [Encyklopedia] 

  Jest to makrowirus posiadający możliwość wysyłania zainfekowanych wiadomości e-mail. Procedura rosprzestrzeniająca jest bardzo podobna do wykorzystanej w oryginalnej Melissie. Szkodnik wysyła zainfekowane wiadomości e-mail do pierwszych 50 użytkowników zapisanych w książce adresowej Outlooka.

  Zainfekowane wiadomości wyglądają następująco:

  Temat: Message From...

 5. Macro.Word97.Melissa.au

  [Encyklopedia] 

  Jest to bardzo niebezpieczny wariant Melissy. Podobnie jak pozostałe wersje wirus wysyła poprzez email swoją kopię do 50 odbiorców (adresy pobierane są przez wirusa z książki adresowej zainfekowanego komputera). Ponadto w określonych dniach wirus usuwa pliki z dysków.

  Gdy wiadomość jest wysłana przez wirusa między styczniem a kwietniem, w dniach od 1 do 9, posiada...

 6. Lista 20 najpopularniejszych wirusów w lutym 2003

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w lutym 2003. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w lutym 2003 roku.

 7. Lista 20 najpopularniejszych wirusów w październiku 2002.

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w październiku 2002. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym wirusem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w październiku 2002 roku.