Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "IframeBof"

Znaleziono 3 wyników


 1. Raport: Ewolucja szkodliwego oprogramowania: lipiec - wrzesień 2005

  [Analizy] 

  Najnowszy z cyklu kwartalnych raportów firmy Kaspersky Lab na temat rozwoju złośliwych programów i cyber-zagrożeń

 2. Serwery atakowane są na całym świecie

  [Analizy] 

  Listopad obfitował w ataki na serwery, po raz kolejny potwierdzając, że każdy użytkownik Internetu musi mieć się na baczności.

 3. Adserver zaatakowany - legalne strony dostarczają złośliwe programy

  [Weblog] 

  Nie licząc pojawienia się nowego Sobera, wydawało się, że sobota będzie spokojnym dniem. Niestety, było inaczej. Rano otrzymałem kilka zgłoszeń informujących, że niektóre legalne strony internetowe rozprzestrzeniają złośliwe oprogramowanie.

  Jak się okazało, zaatakowany został Adserver i jego skrypty zostały zmodyfikowane w taki sposób, że zamiast reklam zwiedzającym stronę dostarczano złośliwe programy. Co najmniej kilkadziesiąt stron bezwiednie rozpowszechniało złośliwe programy. Wiele z nich to znane na całym świecie witryny.

  Wiadomość ta nadeszła po zgłoszeniach o naruszeniu ochrony danych innych (ad)serwerów. We wszystkich przypadkach do zainfekowania systemu użyty został Exploit.HTML.Iframebof.

  Ponieważ nie jest dostępna jeszcze łata zabezpieczająca przed tym exploitem, Kaspersky Lab zaleca każdemu użytkownikowi systemu MS Windows, który nie posiada XP/SP2, stosowanie przeglądarki innej niż MS Internet Explorer.