Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "IM-Worm.OSX.Leap.a"

Znaleziono 3 wyników


 1. Wszystkiego najlepszego Macintosh!

  [Weblog] 

  24 stycznia Macintosh obchodził 25 urodziny. Właśnie tego dnia w 1984 roku Steve Jobs zaprezentował światu pierwszy komputer z rodziny Macintosh - 128K. Był to pierwszy sukces rynkowy w przypadku komputera wyposażonego w mysz i graficzny interfejs. Korzystając z okazji tej wyjątkowej rocznicy, spójrzmy jak na przestrzeni ostatnich kilku lat rozwijał się temat szkodliwych programów i ogólnie pojętego bezpieczeństwa w świecie Maków.

  Ze względu na stosunkowo niewielki - choć bardzo szybko rosnący - udział w rynku, komputery firmy Apple nie przyciągają uwagi cyberprzestępców. Z tego względu użytkownicy Maków czują się bezpieczni. Jednak to, że nie jesteśmy na celowniku nie oznacza, że jesteśmy niepokonani. Dowodzą tego okresowo pojawiające się szkodliwe programy "proof-of-concept" demonstrujące działanie technologii infekowania systemu Mac OS X.

  Na początku 2006 roku pojawiły się dwa przykłady...

 2. Rozwój złośliwego oprogramowania: luki w MacOS X 2005 - 2006

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab przedstawia przegląd luk w zabezpieczeniach systemu MacOS X wykrytych od 2005 roku

 3. IM-Worm.OSX.Leap.a

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak komunikatorów internetowych (IM-Worm) infekujący komputery działające pod kontrolą systemu operacyjnego MacOS X. Szkodnik może infekować aplikacje systemu MacOSX, które, w wyniku błędu w kodzie robaka, nie będą się uruchamiać.

  Robak został po raz pierwszy zauważony na forach MacRumors (http://forums.macrumors.com), wieczorem 13 lutego 2006 roku. Oryginalna...