Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Email-Worm.Win32.Bagle.c"

Znaleziono 8 wyników


 1. Email-Worm.Win32.Bagle.ch

  [Encyklopedia] 

  Jest to kolejna wersja robaka Bagle. Szkodnik nie może się samodzielnie rozprzestrzeniać i został masowo rozesłany przy użyciu technologii spamowych. Robak ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 36 352 bajtów.

  Instalacja

  Po uruchomieniu robak wyświetla puste okno przy użyciu domyślnego edytora tekstu (najczęściej jest to Notatnik systemu Windows - notepad.exe).

  Podczas instalacji...

 2. Email-Worm.Win32.Bagle.cl

  [Encyklopedia] 

  Jest to modyfikacja robaka Bagle. Szkodnik nie ma możliwości samodzielnego rozprzestrzeniania się. Został rozesłany w wiadomościach spamowych. Szkodnik dociera do potencjalnej ofiary jako archiwum ZIP o rozmiarze około 36 864 bajtów.

  Instalacja

  Po uruchomieniu robak wyświetla puste okno przy użyciu domyślnego edytora tekstu (najczęściej jest to Notatnik systemu Windows).

  Po...

 3. Email-Worm.Win32.Bagle.da

  [Encyklopedia] 

  Jest to modyfikacja robaka Bagle. Szkodnik nie ma możliwości samodzielnego rozprzestrzeniania się. Został rozesłany w wiadomościach spamowych. Funkcjonalnie robak jest bardzo podobny do wersji Email-Worm.Win32.Bagle.cy. Szkodnik dociera do potencjalnej ofiary jako archiwum ZIP o rozmiarze około 17 KB. Archiwum zawiera plik PE EXE o rozmiarze 35 554 bajtów.

  Instalacja

  Po aktywacji robak...

 4. Email-Worm.Win32.Bagle.cy

  [Encyklopedia] 

  Jest to modyfikacja robaka Bagle. Szkodnik nie ma możliwości samodzielnego rozprzestrzeniania się. Został rozesłany w wiadomościach spamowych. Funkcjonalnie robak jest bardzo podobny do wersji Email-Worm.Win32.Bagle.cc. Szkodnik dociera do potencjalnej ofiary jako archiwum ZIP o rozmiarze około 17 KB. Archiwum zawiera plik PE EXE o rozmiarze 35 841 bajtów.

  Instalacja

  Po aktywacji robak...

 5. Kolejne Bagle ...

  [Weblog] 

  W ciągu ostatnich sześciu godzin nastąpił kolejny napływ wariantów robaka Bagle.

  Pierwszy wariant tego dnia został wykryty jako Email-Worm.Win32.Bagle.cx, a w tym momencie doszliśmy już do nazwy Bagle.dc

  Jesteśmy w trakcie publikowania pilnego uaktualnienia dla robaka Bagle.de - można więc mówić o pracowitym dniu.

  Ogłosiliśmy ostrzeżenie umiarkowane dla robaka Bagle.cy. W przeciwieństwie do serii spamowej sprzed tygodnia, wszystkie ostatnie próbki działają na platformach NT.

  Również w najnowszych Baglach pojawia się słowo "price", uważajcie więc na takie wiadomości.

 6. Nowa seria Bagli rozesłana w wiadomościach spamowych

  [Weblog] 

  W ciągu ostatnich dziesięciu godzin pojawiło się kilka nowych wariantów robaka Bagle.

  Właśnie opublikowaliśmy pilne uaktualnienie dla czwartego Bagla rozsyłanego w wiadomościach spamowych. Podobnie jak we wcześniejszych przypadkach, robaki te już nie rozprzestrzeniają się.

  Wykryliśmy również Bagla, który posiada funkcje rozprzestrzeniania się za pośrednictwem wiadomości e-mail, który rozsyła próbki wiadomości spamowych.

  Bagle rozsyłane w wiadomościach spamowych docierają do użytkowników jako archiwa ZIP zawierające pliki .cpl. Najprawdopodobniej jedna z nazw plików zawiera słowo "price". Wszystkie pliki .cpl mają rozmiar 14 340 bajtów.

  Wszystkie cztery warianty są niemal identyczne, różni je .cpl dropper. Plik .cpl funkcjonuje jako Trojan-Dropper, który instaluje właściwe pliki wykonywalne Bagla.

  Najbardziej interesującym aspektem najnowszego incydentu z robakiem Bagle jest to, że plik...

 7. Email-Worm.Win32.Bagle.cc

  [Encyklopedia] 

  Jest to kolejna wersja robaka Bagle. Szkodnik nie może się samodzielnie rozprzestrzeniać i został masowo rozesłany poprzez pocztę elektroniczną. Funkcjonalnie szkodnik jest niemal identyczny z wersją Bagle.Bj i kilkoma wariantami wykrywanymi jako Bagle.pac. Zainfekowane wiadomości e-mail zawierają puste lub losowe pola tematu i treści oraz załącznik ZIP (z losową nazwą) o rozmiarze...

 8. Email-Worm.Win32.Bagle.c

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 15 KB (kompresja UPX, rozmiar po rozpakowaniu - 28 KB).

  Zainfekowane wiadomości e-mail posiadają następujące pola:

  Temat:

  Accounts department Ahtung! Camila Daily activity report Flayers among us Freedom for everyone From Hair-cutter From...