Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Email-Worm.Win32.Bagle.b"

Znaleziono 11 wyników


 1. Net-Worm.Win32.Lebreat.m

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak sieciowy infekujący komputery działające pod kontrolą systemów Windows. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 61 291 bajtów. Szkodnik rozprzestrzenia się za pośrednictwem luki w usługach: Plug and Play (opisanej w biuletynie MS05-039) oraz LSASS (opisanej w biuletynie MS04-011). Robak rozsyła się także pod postacią załącznika zainfekowanych wiadomości e-mail oraz przy...

 2. Email-Worm.Win32.Bagle.bz, .ca, .cb, .cc

  [Encyklopedia] 

  Eksperci z laboratorium antywirusowego firmy Kaspersky Lab wykryli dzisiaj cztery nowe wersje robaka Bagle: Bagle.bz, Bagle.ca oraz Bagle.cb.

  Wszystkie trzy robaki są do siebie bardzo podobne, jednak użyto w nich innego pakowania. Wszystkie zawierają listę okresowo sprawdzanych adresów URL, pod którymi mogą być umieszczane nowe wersje szkodnika, a także inne programy. Szkodniki...

 3. Email-Worm.Win32.Bagle.bo

  [Encyklopedia] 

  Ten robak pocztowy jest niemal identyczny jak Bagle.bj oraz kilka wersji wykrywanych przez wspólną sygnaturę Bagle.pac. Bagle.bo został rozesłany przy użyciu technik spamowych i ma postać załącznika zainfekowanych wiadomości e-mail o pustym temacie i treści (lub z losowymi tekstami). Załącznik ma postać archiwum ZIP (z losową nazwą) o rozmiarze około 17 KB. Kod robaka składa...

 4. Nowe Bagle

  [Weblog] 

  Pojawiły się dzisiaj dwa nowe warianty robaka Bagle. Obydwa mają rozmiar 36352 bajtów i podobne działanie. Drugi robak wygląda jakby był przepakowaniem pierwszego wariantu w celu uniknięcia wykrycia. Obydwa wykorzystują downloader, który podłącza się do grupy stron WWW i próbuje pobrać plik. Podobnie jak w przypadku robaka Sober, autor może umieścić na tych stronach trojana. Monitorujemy te strony, aby wykryć wszelkie zmiany.

  Poniżej przedstawiamy MD5 dla tych dwóch nowych wariantów:

  Email-Worm.Win32.Bagle.bo

  f4271a7bd37b7502ecab0ec2964d87c6 - pierwsza próbka 71379e8529c54c80ead31f5499e3406b - druga próbka

  O 18:59 dodaliśmy sygnaturę najnowszej wersji do antywirusowych baz danych.

  [z ostatniej chwili] Opis robaka Bagle.bo jest już dostępny w Encyklopedii Wirusów.

 5. Raport: Ewolucja szkodliwego oprogramowania: kwiecień 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab przedstawia kwietniowe podsumowanie ewolucji szkodliwego oprogramowania

 6. Email-Worm.Win32.Bagle.bj

  [Encyklopedia] 

  Jest to modyfikacja robaka Bagle. Posiada wszystkie funkcje poprzednich wersji z wyjątkiem możliwości samodzielnego rozprzestrzeniania się. Szkodnik został masowo rozesłany przy użyciu technologii spamerskich. Robak ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 38 KB (kompresja UPX, rozmiar po rozpakowaniu - około 65 KB).

  Instalacja

  Po uruchomieniu robak tworzy plik tekstowy w folderze...

 7. Email-Worm.Win32.Bagle.b

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 11 KB (kompresja UPX, rozmiar po rozpakowaniu - około 16 KB).

  Charakterystyka zainfekowanych wiadomości e-mail

  Temat: ID x... thanks

  gdzie x oznacza losowy ciąg znaków

  Treść (wybierana z poniższych możliwości): Yours ID...

 8. Email-Worm.Win32.Bagle.bn

  [Encyklopedia] 

  Email-Worm.Win32.Bagle.bn Jest to robak pocztowy rozsyłany jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail przy użyciu technik spamowych. Szkodnik pozbawiony jest procedury samoczynnego rozprzestrzeniania się.

  Zainfekowane wiadomości

  Zainfekowane wiadomości e-mail nie posiadają ani tematu, ani treści. Załącznony do nich plik ma postać archiwum ZIP o rozmiarze około 19 KB, w...

 9. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w lutym 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w lutym 2005. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym szkodnikiem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w lutym 2005 roku.

 10. Email-Worm.Win32.Bagle.bb

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak zaliczający sie do rodziny Bagle, jednak pozbawiony jest procedury rozprzestrzeniającej. Szkodnik jest zaszyfrowany, a jego rozmiar to 34 304 bajty.

  Instalacja

  Po uruchomieniu robak kopiuje się do foldera \Windows\System z nazwą winshost.exe i tworzy dla tej kopii klucz auto-run w rejestrze systemowym, co zapewnia mu uruchamianie wraz z każdym startem systemu...

 11. Nowe robaki Bagle rozprzestrzeniają się aktywnie

  [Weblog] 

  Pierwszy dzień wiosny przyniósł ze sobą pięć nowych robaków Bagle, które pojawiły się zaledwie w przeciągu kilku godzin. Wykrywamy je jako Email-Worm.win32.Bagle.bb-.bf. Dostępne są już uaktualnienia antywirusowych baz danych zapewniających ochronę przed nimi.

  Przeprowadzamy szczegółową analizę tych robaków. Jeśli pojawi się coś interesującego, zamieścimy informacje na ten temat w dzienniku. Podejrzewamy, że robak rozprzestrzenił się za pomocą spamu. Po zakończeniu analizy udostępnimy szczegółowy opis.