Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Email-Worm.Win32.Bagle.at"

Znaleziono 4 wyników


 1. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w marcu 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w marcu 2005. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym szkodnikiem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w marcu 2005 roku.

 2. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w lutym 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w lutym 2005. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym szkodnikiem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w lutym 2005 roku.

 3. Email-Worm.Win32.Bagle.ax i Bagle.ay

  [Weblog] 

  Obecnie krążą aktywnie dwa nowe warianty robaka Bagle: E-mail.Worm.Win32.Bagle.ax i Email-Worm.Win.32.Bagle.ay. Robak nie wysyłają własnych kopii pod adresy zawierające następujące teksty:

  @avp.
  @foo
  @iana
  @messagelab
  @microsoft
  abuse
  admin
  anyone@
  bsd
  bugs@
  cafee
  certific
  contract@
  feste
  free-av
  f-secur
  gold-certs@
  google
  help@
  icrosoft
  info@
  kasp
  linux
  listserv
  local
  news
  nobody@
  noone@
  noreply
  ntivi
  panda
  pgp
  postmaster@.
  rating@
  root@
  samples
  sopho
  spam
  support
  unix
  update
  winrar
  winzip
  

  W ten sposób nowe robaki Bagle ukrywają się przed producentami oprogramowania antywirusowego. Tłumaczy to stosunkowo niewielką liczbę otrzymywanych przez nas próbek.

  Pełny opis nowych robaków Bagle będzie wkrótce dostępny w Encyklopedii Wirusów.

  Wiadomość z ostatniej chwili: zainfekowany załącznik z rozszerzeniem .cpl wykrywany będzie jako Email-Worm.Win32.Bagle.at.

 4. Email-Worm.Win32.Bagle.at

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz za pośrednictwem sieci P2P. Szkodnik ma postać pliku PE EXE lub CPL (Windows Control Panel Applet) o rozmiarze około 20 KB (kompresja PeX, rozmiar po rozpakowaniu - około 30 KB). Robak instaluje w systemie serwer proxy.

  Instalacja

  Podczas rozprzestrzeniania się (pod postacią...