Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Email-Worm.Win32.Bagle.a"

Znaleziono 19 wyników


 1. Urodziny Bagla

  [Weblog] 

  Minęły dwa lata od dnia, w którym branża antywirusowa po raz pierwszy zetknęła się z Baglem - robakiem Email-Worm.Win32.Bagle.a. W zależności od punktu widzenia, dwa lata mogą wydawać się długim lub krótkim okresem czasu. Ale jedna rzecz jest pewna - Bagle ewoluował z pojedynczego robaka do całej infrastruktury przestępczej nieustannie wykorzystywanej w celu wyszukiwania i infekowania nowych ofiar.

  Bagle stał się biznesem, który przynosi rzeczywiste zyski - a to motywuje cyberprzestępców. Twórcy Bagla wciąż rozwijają mechanizmy obrony przed głównym wrogiem robaka - branżą antywirusową. Byliśmy świadkami ewolucji Bagla, który na początku wykorzystywał prymitywny kod polimorficzny, później zapisywał hasło do zainfekowanego archiwum w formacie graficznym, a w końcu stosował czarne listy (BlackLists). Te ostatnie zawierają spis użytkowników takich jak na przykład firmy antywirusowe czy zajmujące się...

 2. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w lipcu 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w lipcu 2005.

 3. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w kwietniu 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w kwietniu 2005.

 4. Analiza ewolucji epidemii robaków Bagle

  [Analizy] 

  Bagle ewoluował od robaka pocztowego do złożonej sieci zainfekowanych komputerów; autor szkodnika coraz poważniej myśli o zarabianiu pieniędzy.

 5. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w marcu 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w marcu 2005. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym szkodnikiem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w marcu 2005 roku.

 6. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w lutym 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w lutym 2005. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym szkodnikiem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w lutym 2005 roku.

 7. Lista 20 najpopularniejszych szkodników w styczniu 2005

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w styczniu 2005. Poniższe dane określają procentowy udział infekcji wywołanej konkretnym szkodnikiem w łącznej liczbie infekcji zgłoszonych do firmy Kaspersky Lab w styczniu 2005 roku.

 8. Email-Worm.Win32.Bagle.ay

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz za pośrednictwem sieci wymiany plików oraz przy użyciu udostępnionych zasobów sieciowych. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 19 KB (kompresja PEX, rozmiar po rozpakowaniu - około 69 KB.

  Robak tworzy w pamięci unikatowy identyfikator...

 9. Email-Worm.Win32.Bagle.ax

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz za pośrednictwem sieci wymiany plików oraz przy użyciu udostępnionych zasobów sieciowych. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 19 KB.

  Instalacja

  Szkodnik kopiuje się do foldera \Windows\System z następującymi nazwami:

  sysformat.exe sysformat.exeopen...

 10. Email-Worm.Win32.Bagle.ax i Bagle.ay

  [Weblog] 

  Obecnie krążą aktywnie dwa nowe warianty robaka Bagle: E-mail.Worm.Win32.Bagle.ax i Email-Worm.Win.32.Bagle.ay. Robak nie wysyłają własnych kopii pod adresy zawierające następujące teksty:

  @avp.
  @foo
  @iana
  @messagelab
  @microsoft
  abuse
  admin
  anyone@
  bsd
  bugs@
  cafee
  certific
  contract@
  feste
  free-av
  f-secur
  gold-certs@
  google
  help@
  icrosoft
  info@
  kasp
  linux
  listserv
  local
  news
  nobody@
  noone@
  noreply
  ntivi
  panda
  pgp
  postmaster@.
  rating@
  root@
  samples
  sopho
  spam
  support
  unix
  update
  winrar
  winzip
  

  W ten sposób nowe robaki Bagle ukrywają się przed producentami oprogramowania antywirusowego. Tłumaczy to stosunkowo niewielką liczbę otrzymywanych przez nas próbek.

  Pełny opis nowych robaków Bagle będzie wkrótce dostępny w Encyklopedii Wirusów.

  Wiadomość z ostatniej chwili: zainfekowany załącznik z rozszerzeniem .cpl wykrywany będzie jako Email-Worm.Win32.Bagle.at.

 11. Email-Worm.Win32.Bagle.at

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz za pośrednictwem sieci P2P. Szkodnik ma postać pliku PE EXE lub CPL (Windows Control Panel Applet) o rozmiarze około 20 KB (kompresja PeX, rozmiar po rozpakowaniu - około 30 KB). Robak instaluje w systemie serwer proxy.

  Instalacja

  Podczas rozprzestrzeniania się (pod postacią...

 12. Email-Worm.Win32.Bagle.au

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz za pośrednictwem sieci P2P. Wszystkie funkcje robaka są identyczne, jak w przypadku jego poprzednika - I-Worm.Bagle.at. Jedyną różnicą jest użycie przez twórcę innego programu pakującego. ...

 13. Email-Worm.Win32.Bagle.as

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail, a także za pośrednictwem sieci P2P. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 18 758 bajtów. Szkodnik wyposażony jest w procedurę backdoor.

  Instalacja

  Po uruchomieniu robak kopiuje się do foldera \Windows\System32 z różnymi nazwami...

 14. Email-Worm.Win32.Bagle.ao

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail, a także przy użyciu sieci P2P. Jest bardzo podobny do robaka I-Worm.Bagle.an. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 17 492 bajtów (kompresja PEX, rozmiar po rozpakowaniu - 23 556 bajtów).

  Charakterystyka zainfekowanych wiadomości e-mail

  Temat:

  photo

  Treść (wiadomość ma wygląd...

 15. Email-Worm.Win32.Bagle.an

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail, a także przy użyciu sieci P2P. Jest bardzo podobny do robaka I-Worm.Bagle.al. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 18 436 bajtów (kompresja PEX, rozmiar po rozpakowaniu - 24 068 bajtów).

  Charakterystyka zainfekowanych wiadomości e-mail

  Temat:

  photo

  Treść (wiadomość ma wygląd...

 16. Email-Worm.Win32.Bagle.al

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz za pośrednictwem sieci P2P. Szkodnik powstał przy użyciu języka programowania Assembler i został spakowany za pomocą narzędzia Winzip.

  Bagle.al składa się z dwóch komponentów:

  Pliku ZIP załączonego do zainfekowanej wiadomości e-mail; Właściwego kodu robaka...

 17. Email-Worm.Win32.Bagle.ai

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz za pośrednictwem sieci P2P. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 20 KB (kompresja PEX).

  Instalacja

  Po uruchomieniu robak kopiuje się do folderu systemowego Windows z nazwą winxp.exe i tworzy w rejestrze systemowym klucz...

 18. Email-Worm.Win32.Bagle.a

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez internet jako załącznik zainfekowanej wiadomości e-mail. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 15 KB. Szkodnik aktywuje się z zainfekowanej wiadomości tylko wtedy, gdy użytkownik uruchomi załącznik.

  Zainfekowane wiadomości posiadają następujące pola:

  Od: nadawca losowy

  Temat: Hi Treść: Test =) Podpis: Test, yep Nazwa...

 19. Email-Worm.Win32.Bagle.aa

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz za pośrednictwem sieci P2P. Szkodnik został spakowany przy użyciu narzędzi UPX oraz PEX (rozmiar po rozpakowaniu - około 66 KB).

  Instalacja

  Po uruchomieniu robak kopiuje się do folderu systemowego Windows z nazwą loader_name.exe i tworzy w rejestrze systemowym klucz...