Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Bady"

Znaleziono 3 wyników


 1. Email-Worm.Win32.Mydoom.ae

  [Encyklopedia] 

  Jest to robak rozprzestrzeniający się przez Internet jako załącznik zainfekowanych wiadomości e-mail oraz za pośrednictwem sieci wymiany plików (P2P). Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 32 KB (kompresja UPX, rozmiar po rozpakowaniu - około 83 KB).

  Instalacja

  Po uruchomieniu robak otwiera Notatnik wchodzący w skład systemu Windows (notepad.exe) i wyświetla w nim losowe znaki.

 2. IIS-Worm.CodeRed

  [Encyklopedia] 

  Wirus ten (znany także jako Bady) należy do rodziny nowych robaków, które mogą funkcjonować w Internecie nie korzystając z plików.

  Bady infekuje tylko komputery działające pod kontrolą systemu Windows 2000 (bez Service Packów) z zainstalowanym Microsoft Internet Information Server (IIS) i włączoną usługą Indexing Service. Ponieważ oprogramowanie to jest bardzo często...

 3. Trojan.Win32.VirtualRoot

  [Encyklopedia] 

  Jest to wirus instalowany w systemie przez pocztowego robaka Bady zwanego również Code Red. Poniżej znajdują się instrukcje usuwania tego szkodnika z systemu.

  Kliknij na poniższym łączu aby zainstalować odpowiednią łatę udostępnioną przez firmę Microsoft:

  http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS01-033.asp

  Usuń trojana z pamięci wykonując następujące...