Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

12 września 2005

Microsoft usuwa łatę z grafiku

Sep 12 2005 17:11 | comment W ubiegły piątek (9 września 2005) Firma Microsoft ogłosiła, że opublikowanie łaty zaplanowane na wtorek (13 września 2005) nie odbędzie się.


6 września 2005

Australijski sąd przeciwko sieci wymiany plików KaZaA

Producent popularnej aplikacji KaZaA, służącej do wymiany plików, został zobligowany do wprowadzenia modyfikacji w celu ochrony praw autorskich.


8 sierpnia 2005

Terroryści wykorzystują technologie hakerskie

Pracownik amerykańskiego Departamentu Stanu oświadczył publicznie, że terroryści próbują włamać się do sieci rządowych wykorzystując techniki stosowane przez hakerów.


25 lipca 2005

Więcej ataków na serwery uniwersyteckie

W czwartek amerykańska uczelnia University of Colorado poinformowała o ataku hakerów na dwa z jej serwerów. W ten sposób wpisała się na długą listę instytucji edukacyjnych, których bazy danych osobowych zostały narażone na niebezpieczeństwo dostania się w niepowołane ręce.


29 czerwca 2005

Rootkit wykryty na uniwersyteckim serwerze

Władze University of Connecticut skontaktowały się z 72 000 studentami i wykładowcami po tym, jak wykryto rootkita na jednym z uniwersyteckich serwerów sieciowych. Serwer zawierał dane osobowe każdego użytkownika sieci komputerowej uniwersytetu, łącznie i ich nazwiskami, numerami ubezpieczenia, datami urodzenia, adresami i numerami telefonu.


20 maja 2005

Nowa wersja przeglądarki Netscape

Pojawiła się nowa wersja niegdyś najpopularniejszej przeglądarki internetowej - Netscape.


13 maja 2005

Luka w popularnej technologii VPN

Brytyjski zespół reagowania na naruszenia bezpieczeństwa National Infrastructure Security Coordination Centre ogłosił alarm ostrzegający przed luką w protokole IPSec, który powszechnie stosowany jest w technologii VPN. Błąd ten może zostać wykorzystany przez agresora w celu uzyskania dostępu do zakodowanych komunikatów.


17 marca 2005

Aresztowanie izraelskich hakerów po nieudanej próbie kradzieży milionów

Izraelskiej organizacji Israeli National Fraud Squad, we współpracy z członkami brytyjskiej grupy UK National Hi-Tech Crime Unit, udało się wyśledzić i aresztować Yarona Bolondiego, podejrzewanego o członkostwo w potężnej, międzynarodowej sieci z siedzibą w Londynie zajmującej się praniem brudnych pieniędzy.


23 lutego 2005

Skuteczna socjotechnika pomocą w rozprzestrzenianiu robaków

FBI ostrzega użytkowników Internetu o krążących w tym tygodniu oszukańczych wiadomościach e-mail. Najnowsza wersja robaka Email-Worm.Win32.Sober kryje się w różnych wiadomościach zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim, które próbują nakłonić użytkownika do otwarcia załączników.


25 stycznia 2005

Phisherzy wciąż zarzucają sieci

Organizacja przemysłowa Anti-Phishing Working Group, której celem jest wyeliminowanie oszustw i przypadków kradzieży danych identyfikacyjnych spotykanych w phishingu oraz fałszowaniu wiadomości e-mail, opublikowała najnowszy raport dotyczący trendów w phishingu.


17 stycznia 2005

Porwanie Paniksa

Panix, dostawca usług internetowych z siedzibą w Nowym Jorku, ogłosił w niedzielę, że strona firmy została prawdopodobnie "porwana". Anonimowy rzecznik firmy twierdzi, że podjęto już kroki w celu odzyskania nazwy domeny i usług poczty elektronicznej.


8 grudnia 2004

Digital PhishNet zarzucił sieć na oszustów

Phishing jest prawdopodobnie najszybciej rozwijającą się formą cyber-przestępczości. Z drugiej strony, dostawcy usług internetowych, firmy technologiczne, strony WWW firm zajmujących się e-handlem, banki i organizacje do ścigania przestępczości podejmują działania w celu wytropienia oszustów.


30 listopada 2004

Serwery atakowane są na całym świecie

Listopad obfitował w ataki na serwery, po raz kolejny potwierdzając, że każdy użytkownik Internetu musi mieć się na baczności.


18 listopada 2004

Rośnie liczba cyber-przestępstw i wiadomości typu spam

Rośnie liczba cyber-przestępstw i wiadomości typu spam


12 listopada 2004

Phisher złapany w sieć bezpieczeństwa

Boston Herald donosi, że 28-letni Andrew Schwarmkoff został oskarżony o wielokrotne oszustwa, podszywanie się pod inne osoby, kradzież i przyjmowanie skradzionych rzeczy.


10 listopada 2004

Comiesięczna łata Microsoftu

Microsoft opublikował comiesięczne łaty bezpieczeństwa i tym razem nie obyło się bez niespodzianek. Podczas gdy w ostatnich miesiącach pakiet zawierał łaty na liczne luki, również te krytyczne, tym razem firma opublikowała tylko jedną poprawkę. Jedyna łata wyznaczona na listopad dotyczy luki w serwerze ISA (Internet Security and Acceleration Server). Oprogramowanie to działa jak zapora ogniowa, filtr zawartości i bufor WWW; jako składnik Microsoft's Small Business Server Package serwer ten często stosowany jest przez małe firmy.


9 listopada 2004

Holandia zajmuje stanowisko wobec cyber-przestępczości

Trzech holenderskich ministrów podjęło współpracę z policją mającą na celu zwalczanie cyber-przestępczości. Sojusz został zawarty między ministrem sprawiedliwości, ministrem do spraw wewnętrznych, ministrem gospodarki i policją holenderską.


30 października 2004

Operacja Firewall Nets 28

Pod koniec października amerykańskie Służby Tajne aresztowały 28 osób w 6 krajach w związku z podszywaniem się pod inne osoby. Podejrzani oskarżani są o działanie w zorganizowanej grupie cyber-przestępczej o światowym zasięgu: wśród zarzutów znajdują się oszustwa komputerowe i podszywanie się pod inne osoby.


27 sierpnia 2004

Cyber-przestępcy złapani w operacji Web Snare

Wczoraj Amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił, że w wyniku operacji Web Snare aresztowano lub skazano ponad150 cyber-przestępców.


19 sierpnia 2004

T-Virus chwytem reklamowym

Ostatnio głośno było na temat wirusów dla telefonów komórkowych. Jeśli jednak otrzymasz wiadomość następującej treści: 'Outbreak: I'm infecting you with T-Virus. My code is (wygenerowany numer)', nie musisz się martwić.


13 sierpnia 2004

Opóźnione przyznanie się do winy

Jeffrey Lee Parson, nastolatek z Minesoty, przyznał się do stworzenia robaka Lovesan.b (znany jako Blaster), który uszkodził wiele komputerów. Parson został po raz pierwszy aresztowany w sierpniu 2003 r., niedługo po pojawieniu się robaka Lovesan.a i jego własnej zmodyfikowanej wersji.