Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

13 stycznia 2006

Amerykański spamer posiedzi w więzieniu

Pierwsze oskarżenie w Stanach Zjednoczonych na podstawie prawa antyspamowego


5 stycznia 2006

PayPal i eBay głównymi celami ataków typu phishing w roku 2005

Według firmy Netcraft, celem 62% ataków typu phishing jest eBay i PayPal


28 grudnia 2005

Pierwsze zwycięstwo w Wielkiej Brytanii w walce ze spamem

Brytyjska firma zapłaci za rozsyłanie spamu


23 grudnia 2005

Internet wkracza do Hiszpańskiej Loterii Bożonarodzeniowej

Współczesna tradycja zmienia ponad stuletnią tradycję


22 grudnia 2005

Walka ze spamem przynosi pozytywne rezultaty - wynika z raportu przeprowadzonego przez Amerykanów

Jest mniej spamu, ale walka z nim wymaga kolejnych działań


21 grudnia 2005

Amerykańscy konsumenci chcą lepszej ochrony online

Sondaże ujawniają obawy związane z bezpieczeństwem


14 września 2005

Kradzież danych w tradycyjny sposób

Skradziono dane osobowe amerykańskich żołnierzy - sprawcami nie są jednak hakerzy. W poniedziałek amerykańska armia potwierdziła, że z bazy wojskowej Fort Carson w Kolorado skradziono komputery lub twarde dyski. Wszczęto już śledztwo w tej sprawie. Jak na razie nie ma jeszcze podejrzanych.


13 września 2005

Wyciek danych klientów Packet8 z winy nieupoważnionego pracownika

Packet8, firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych świadcząca usługi VoIP ujawniła przez pomyłkę adresy e-mail 21 000 abonentów. Jeden z pracowników dołączył przez pomyłkę adresy, zapisane w arkuszu kalkulacyjnym, do comiesięcznego newslettera firmy.


12 września 2005

Microsoft usuwa łatę z grafiku

Sep 12 2005 17:11 | comment W ubiegły piątek (9 września 2005) Firma Microsoft ogłosiła, że opublikowanie łaty zaplanowane na wtorek (13 września 2005) nie odbędzie się.


6 września 2005

Australijski sąd przeciwko sieci wymiany plików KaZaA

Producent popularnej aplikacji KaZaA, służącej do wymiany plików, został zobligowany do wprowadzenia modyfikacji w celu ochrony praw autorskich.


12 maja 2005

Zamknięto strony spamerskie w Massachusetts

Stanowy prokurator generalny Tom Reilly zamknął kilkadziesiąt stron i wniósł oskarżenia przeciwko Leo Kuvayevowi i sześciu innym osobom. Oskarżeni są oni o czerpanie zysku z rozsyłania spamu 11 maja. Dowody zostały zebrane przez prokuraturę i dostarczone przez Microsoft.


23 lutego 2005

Skuteczna socjotechnika pomocą w rozprzestrzenianiu robaków

FBI ostrzega użytkowników Internetu o krążących w tym tygodniu oszukańczych wiadomościach e-mail. Najnowsza wersja robaka Email-Worm.Win32.Sober kryje się w różnych wiadomościach zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim, które próbują nakłonić użytkownika do otwarcia załączników.


25 listopada 2004

Kolejne ofiary phishingu

Wciąż rośnie liczba ataków typu phishing, a do złapania ofiar wykorzystywane są nowe techniki.


18 listopada 2004

Rośnie liczba cyber-przestępstw i wiadomości typu spam

Rośnie liczba cyber-przestępstw i wiadomości typu spam


16 listopada 2004

Technologia podpisów cyfrowych ma wyeliminować spam

W poniedziałek dwóch czołowych dostawców poczty elektronicznej ogłosiło, że będą testować nową technologię antyspamową.

Earthlink, Inc., i Yahoo! chcą rozpocząć testowanie technologii szyfrowania podpisów cyfrowych do wiadomości e-mail, która pozwoli na rozróżnianie spamu od legalnych wiadomości. Technologia będzie niezauważalna dla użytkowników końcowych, będzie natomiast wykorzystywana przez dostawców usług internetowych do zablokowania nieoczekiwanych wiadomości.

Rozwijana przez Yahoo technologia DomainKeys będzie osadzała w wiadomościach wychodzących podpis cyfrowy, zgodny z podpisem na serwerze, który wysyła wiadomość. Dostawca usług internetowych będzie mógł sprawdzić podpisy na wiadomościach przychodzących i zablokować wszystkie wiadomości nieposiadające odpowiednich podpisów.

Chociaż powszechnie uważa się, że technologia DomainKeys zapewnia skuteczniejszą ochronę niż inne, jest ona trudniejsza w implementacji i wymaga większej mocy obliczeniowej. Prawdopodobnie stanie się dodatkowym elementem innych narzędzi antyspamowych. Gmail wyszukiwarki Google oraz indyjski dostawca usług internetowych, Sify, już zaczęli stosować tę technologię w ramach ochrony skrzynek swych użytkowników przed spamem.

Źródło:
Reuters


12 listopada 2004

Phisher złapany w sieć bezpieczeństwa

Boston Herald donosi, że 28-letni Andrew Schwarmkoff został oskarżony o wielokrotne oszustwa, podszywanie się pod inne osoby, kradzież i przyjmowanie skradzionych rzeczy.


30 października 2004

Członkowie sojuszu antyspamowego pozywają do sądu kolejnych spamerów

Członkowie sojuszu antyspamowego pozywają do sądu kolejnych spamerów


19 sierpnia 2004

T-Virus chwytem reklamowym

Ostatnio głośno było na temat wirusów dla telefonów komórkowych. Jeśli jednak otrzymasz wiadomość następującej treści: 'Outbreak: I'm infecting you with T-Virus. My code is (wygenerowany numer)', nie musisz się martwić.


13 sierpnia 2004

Opóźnione przyznanie się do winy

Jeffrey Lee Parson, nastolatek z Minesoty, przyznał się do stworzenia robaka Lovesan.b (znany jako Blaster), który uszkodził wiele komputerów. Parson został po raz pierwszy aresztowany w sierpniu 2003 r., niedługo po pojawieniu się robaka Lovesan.a i jego własnej zmodyfikowanej wersji.