Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W X Z INNE

E-mail

E-mail (skrót od angielskiego słowa "electronic mail" - poczta elektroniczna) to sposób wysyłania wiadomości drogą elektroniczną z jednego komputera na inny. E-maile zawierające czysty tekst kodowane są zazwyczaj na tekst ASCII, chociaż wiele klientów poczty elektronicznej (na przykład Microsoft; Outlook) obsługuje HTML, pozwalając na wysłanie wiadomości nietekstowych. Można również wysłać pliki nietekstowe jako załączniki binarne do wiadomości e-mail.

SMTP to standardowy protokół wykorzystywany do wysyłania wiadomości e-mail za pośrednictwem Internetu. Do otrzymywania poczty elektronicznej, która przechowywana jest na odległym serwerze (na przykład poprzez ISP), powszechnie wykorzystywany jest również protokół POP3. Protokół POP3 obsługiwany jest przez wiele przeglądarek internetowych (łącznie z przeglądarką Microsoft® Internet Explorer).