Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Macro.Word97.Melissa.as

Jest to modyfikacja oryginalnej Melissy. Ze względu na błędy popełnione przez twórcę wirus nie może infekować nowych dokumentów. Wirus jest uaktywniany podczas zamykania zarażonego dokumentu oraz gdy bieżący dzień+1 jest równy bieżącej minucie+2 (na przykład 5 czerwiec, 8:04). Po uaktywnieniu wirus próbuje wysłać swoje kopie do 100 użytkowników znalezionych w książce adresowej.

Wirus, z niewielkimi różnicami, działa identycznie jak oryginał. Używa modułu "x" zamiast "Melissa" i oznacza zainfekowany komputer kluczem rejestru "x" o wartości "y" (oryginalna Melissa używa klucza "Melissa" o wartości "KWYJIBO").

Inna jest także ilość wysyłanych przez wirusa wiadomości - jest ich 100, podczas gdy oryginał wysyła 50. Przykładowa wiadomość wygląda następująco:

  • Temat:
    DUHALDE PRESIDENTE (nazwa użytkownika zainfekowanego komputera)
  • Treść:
    PROGRAMA DE GOBIERNO 1999-2004 
Podobnie jak pierwowzór wirus modyfikuje zainfekowane dokumenty umieszczając w nich różne teksy, jednak w przypadku tej wersji są to tylko spacje.