Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
Ostatnie posty
Najpopularniejsze

Obserwowaliśmy rozwój wydarzeń dotyczących robaka Bagle - i po raz kolejny przekonaliśmy się, jak bezradne wobec cyber-przestępczości jest prawodawstwo. Obecnie ustawy chroniące przed cyber-przestępczością mają zasięg lokalny, różnią się w zależności od państwa. Jednakże twórców wirusów nie ograniczają granice państw.

Co to ma wspólnego z robakiem Bagle? Staje się dla nas jasne, że autorzy robaków Bagle, Netsky, Zafi i wielu innych złośliwych programów współpracują ściśle ze sobą. Być może nie znają się osobiście, ale wszyscy z nich wykorzystują do rozsyłania swoich tworów informacje pochodzące od autora robaka Bagle. W przeciągu zaledwie dwóch dni autorzy tych robaków rozesłali ponad 50 modyfikacji robaków i innych złośliwych programów. Czas, w którym rozprzestrzeniły się te robaki świadczy o tym, że szkodliwy kod wysyłany jest automatycznie lub półautomatycznie.

Wygląda na to,...