Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
Ostatnie posty
Najpopularniejsze

Wielki Zderzacz Hadronów rozprzestrzenia szkodliwe programy

Stefan Tanase Kaspersky Lab Expert
Dodany 11 września 2008, 11:23 CEST
Tagi:

To nic nowego, że autorzy szkodliwego oprogramowania wykorzystują duże wydarzenia medialne do promowania swoich "dzieł" - metody socjotechniki pomagają im w nakłanianiu użytkowników do pobrania i zainstalowania na swoich komputerach szkodliwych programów.

Cyberprzestępcy chętnie wykorzystują zainteresowanie wywołane medialnymi tematami, takimi jak 11 września w Stanach Zjednoczonych, huragan Katrina czy też wybory prezydenckie. Teraz przyszła kolej na Wielki Zderzacz Hadronów, największy na świecie akcelerator cząstek (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Zderzacz_Hadronów). Wszystko wskazuje na to, że ta największa maszyna na świecie także pomoże twórcom szkodliwego oprogramowania.

Śledząc najnowsze wydarzenia związane z Wielkim Zderzaczem Hadronów natknąłem się na dziwnie wyglądający komentarz pozostawiony przez jednego z "czytelników" o nicku "Edwawils1976":

This thing rocks!
By the way, you can watch...