Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Konferencja IT-Security for the Next Generation w Erfurcie

David Jacoby
Kaspersky Lab Expert
Dodany 2 lutego 2011, 12:13 CET
Tagi:

Po niesamowitym tygodniu w Erfurcie wróciłem do jeszcze zimniejszej Szwecji. W weekend uczestniczyłem w corocznej konferencji dla studentów organizowanej przez Kaspersky Lab: IT-Security for the Next Generation (European Cup). W ramach konferencji zaprosiliśmy studentów, którzy nadesłali interesujące i innowacyjne artykuły badawcze, aby je zaprezentowali. Tak więc nie tylko przeczytaliśmy o ich badaniach, ale również skorzystaliśmy z możliwości spotkania ich "face to face" i podzielenia się informacjami dotyczącymi naszych badań.

Jako przedstawiciel Kaspersky Lab mówiłem podczas konferencji o błędnym poglądzie, według którego systemy operacyjne oparte na Uniksie/Linuksie nie potrzebują ochrony przed szkodliwym kodem. Aby przedstawić swój punkt widzenia, zaprosiłem wszystkich na warsztaty, podczas których mieli możliwość poznać ten temat od strony praktycznej.

Podczas konferencji nie żyliśmy tylko pracą. Było mnóstwo urozmaiceń w postaci gier zespołowych mających na celu stworzenie więzi między uczestnikami. Mogę obiecać kilka NAPRAWDĘ interesujących wywiadów przeprowadzonych nieoficjalnie z ekspertami Kaspersky Lab oraz innymi uczestnikami. Sprawdzajcie ten dział!

Podczas konferencji wysłuchałem kilka ciekawych prezentacji. Zaprosiliśmy w sumie 26 studentów, którzy zaprezentowali swoje badania obejmujące różne tematy, od systemów symulujących uruchamianie szkodliwego oprogramowania po ataki relay na protokoły płatności bezprzewodowych. Kilku studentów NAPRAWDĘ zrobiło na nas wrażenie, zarówno swoimi badaniami jak i prezentacją. Chciałbym pogratulować następującym studentom za świetną pracę jak również wygranie udziału w międzynarodowej konferencji studenckiej, która odbędzie się w kwietniu.

  • Roberto Sponchioni - (Run-Time Malware Analysis System)
  • Christian Sieche - (CrypTool Online)
  • Viviane Zwanger - (Stealthy DNS hijacking using the Transport Driver Interface)
  • Mark M. Seeger - (The Cost of Observation for Intrusion Detection)
  • Christopher Smith - (A Relay Attack Against Wireless Payment Protocols)

Więcej zdjęć i informacji na temat konferencji można znaleźć na naszej stronie na Facebooku: http://www.facebook.com/KasperskyConference