Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

IT Security for the Next Generation

Dodany 30 listopada 2009, 10:07 CET
Tagi:

Niedawno miała miejsce zorganizowana przez nas pierwsza europejska edycja naszej międzynarodowej konferencji studenckiej, IT Security for the Next Generation. Młodzi naukowcy, magistrowie i doktoranci, profesorowie i eksperci z firmy Kaspersky Lab prezentowali i omawiali różne problemy związane z cyberprzestępczością w pięknym Uniwersytecie Wschodniego Londynu.

Jako członek komisji musiałem oceniać raporty badawcze i artykuły studentów. Szczerze mówiąc, wybór najlepszego spośród tak wielu różnych interesujących tematów nie był łatwy: incydenty spowodowane botnetami, analiza ataków drive-by download, pomiar szkodliwego oprogramowania i spamu, psychologia cyberprzestępczości itd...

Podczas konferencji młodzi eksperci IT mieli okazję wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez analityków i ekspertów z Kaspersky Lab: mój kolega, Denis Maslennikov, zorganizował interesujące warsztaty dotyczące mobilnych szkodliwych programów; Georg Wicherski wprowadził uczestników w podstawy analizy szkodliwego oprogramowania; Eddy Willems mówił o czynniku ludzkim i bezpieczeństwie, a Sergey Golovanov zdradził, w jaki sposób stał się ekspertem firmy Kaspersky Lab.

Jednak program konferencji nie przewidywał tylko wykładów i nauki: mieliśmy dwa dni wypełnione zabawą, jazdą, poznawaniem nowych ludzi oraz wysiłkami, aby nie dać się angielskiej pogodzie!

Smutno nam, że konferencja już się skończyła. Jednak pocieszamy się myślą, że będziemy regularnie organizować podobne imprezy na całym świecie. Jestem pewny, że takie spotkania inspirują każdego uczestnika do podejmowania nowych wyzwań, nowych badań, wykorzystywania nowych szans i każdy, kto wziął udział w naszej konferencji jest zmotywowany, aby pozostać z nami po jasnej stronie!