Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Grudniowe łaty oraz podsumowanie aktualizacji zabezpieczeń w 2007 r.

David Emm
Kaspersky Lab Expert
Dodany 12 grudnia 2007, 09:23 CET
Tagi:

Microsoft zapowiedział siedem biuletynów bezpieczeństwa, z których trzy zostały ocenione jako "krytyczne", cztery natomiast jako "ważne".

Biuletyny krytyczne dotyczą DirectX, Windows Media Format Runtime oraz Internet Explorer.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Nie zapomnijcie załatać waszych systemów. Najłatwiejszym sposobem na to, aby zawsze mieć zainstalowane najnowsze łaty, jest włączenie Automatycznych Aktualizacji. W tym miejscu znajdują się informacje (w j. ang.) o tym, w jaki sposób należy zastosować Automatyczne Aktualizacje.

Wykorzystywanie niezałatanych luk w zabezpieczeniach nadal stanowi istotny element krajobrazu zagrożeń, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że w tym roku Microsoft miał ręce pełne roboty. Oto podsumowanie opublikowanych w tym roku łat.

  Krytyczne Ważne Umiarkowane
styczeń 3 1 -
luty 6 6 -
marzec - - -
kwiecień 5 1 -
maj 7 - -
czerwiec 4 1 1
lipiec 3 2 1
sierpień 6 3 -
wrzesień 1 3 -
październik 4 2 -
listopad 1 1 -
grudzień 3 4 -
Załatane luki w zabezpieczeniach w 2007 r.

Sytuacja w 2007 roku nie zmieniła się znacząco od 2006 roku. W zeszłym roku pojawiło się 49 krytycznych, 23 ważnych i 5 umiarkowanych aktualizacji. Rok 2007 przyniósł niewiele mniejszą liczbę łat: 43 krytycznych, 24 ważnych i 2 umiarkowane. Zestawienie łat opublikowanych w zeszłym roku dostępne jest tutaj.