Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

15 000 uczestników konferencji RSA

Dodany 8 lutego 2007, 12:38 CET

Nie podano jeszcze ostatecznej liczby, jednak mówi się, że frekwencja na tegorocznej konferencji RSA wyniosła 15 000 uczestników. Jest to prawie dwa razy więcej niż w zeszłym roku (8 000). Powodem tego jest prawdopodobnie przeniesienie konferencji do popularnego Moscone Center w San Francisco.

Czy można się spodziewać, że w przyszłym roku konferencja RSA przyciągnie jeszcze więcej uczestników? Myślę, że to bardzo prawdopodobne - kwestie bezpieczeństwa stają się coraz większym problemem, a konferencja RSA 2008 odbędzie się w kwietniu, gdy w Kalifornii jest ładna pogoda.

Ponieważ konferencja nie dobiegła jeszcze końca, nie dysponujemy jeszcze ostatecznymi danymi. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę prezentację, która przyciągnęła największą publiczność, wygląda na to, że gwiazdą konferencji jest Eugene Kaspersky.

Więcej wiadomości i przemyśleń z konferencji wkrótce.