Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Bezpieczne blogowanie

Dodany 26 października 2004, 00:00 CEST

W końcu jest! Weblog z międzynarodowego laboratorium antywirusowego firmy Kaspersky Lab zawierający nowości, interesujące szczegóły, informacje o bezpieczeństwie, a od czasu do czasu nawet z obrazkami! :-)

A propos tematu blogowania, muszę wyznać, że pisanie tego blogu jest prawdopodobnie jednym z najbardziej skomplikowanych (i bezpiecznych) procesów online, w jakich kiedykolwiek brałem udział. Uwierzytelnianie oparte na adresie IP, klucze publiczne/prywatne, hasło i kilka innych dodatkowych protokołów bezpieczeństwa, których nie mogę wyjawić. Właśnie taki powinien być należyty produkt służący ochronie (uśmiech).

Mówiąc o bezpieczeństwie i dziennikach internetowych, pojawił się nowy exploit atakujący WordPress, prawdopodobnie najpopularniejszy program obsługujący dzienniki internetowych. Luki tej nie zawiera WordPress w wersji 1.2.1. Jeśli więc jesteś użytkownikiem WordPressa, jak najszybciej uaktualnij ten program.