Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Witamy w Dzienniku analityków

Jewgienij Kasperski
Kaspersky Lab Expert
Dodany 26 października 2004, 00:00 CEST

Mamy zaszczyt poinformować o uruchomieniu Dziennika analityków. Świat szkodników jest złożony technicznie, pełen innowacji i wciąż rozrasta się. Podziemie komputerowe poszukuje nowych technologii rozprzestrzeniania i infekowania. Z drugiej strony, firmy antywirusowe wciąż rozwijają zabezpieczenia. Elektroniczny wyścig zbrojeń nabrał tempa. Naszym celem jest wyjaśnienie szczegółów.

Hakerzy opanowali socjotechnikę, oszustwo i phishing. Chcą śledzić Was z Waszych własnych komputerów - naszym zadaniem jest informowanie Was o najbardziej skutecznych sposobach wykorzystywanych w tych celach. Pomożemy wam w zapewnieniu coraz lepszej ochrony.

Giganci oprogramowania są atakowani. Hakerzy, twórcy wirusów, programów adware a także spamerzy przeszukują i wykorzystują złożoność i elastyczność sieci, systemów operacyjnych i programów. Producenci oprogramowania antywirusowego robią co w ich mocy, aby stworzyć produkty likwidujące luki w zabezpieczeniach, aby zainstalować ściany chroniące przed przedostaniem się szkodników. Naszym celem jest podzielenie się wiedzą o tych zmianach.

Poszukujecie odpowiedzi na wasze pytania? Obawiacie się, że zostaniecie zaatakowani przez hakera? Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą mogły Wam pomóc.