Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Microsoft opublikował kwietniowe aktualizacje bezpieczeństwa

Tagi:

Po spokojnym marcu Microsoft znów powraca do publikowania łat w drugi wtorek miesiąca. Pięć aktualizacji zabezpieczeń (z których cztery zostały ocenione jako krytyczne) spotkały się z krytyką, ponieważ po raz kolejny zawierały poprawkę na krytyczną lukę w nowym systemie operacyjnym Vista, ocenianym przez Microsoft jako jego najbezpieczniejszy produkt. Kwietniowe aktualizacje zabezpieczeń usuwają w sumie siedem krytycznych usterek dotyczących różnych wersji systemu Windows. Dla niektórych z nich pojawił się już exploit "proof-of-concept": od co najmniej dwóch tygodni szkodliwi użytkownicy aktywnie wykorzystują lukę w zabezpieczeniach obsługi animowanego kursora.

Jednocześnie, Microsoft przestrzegł użytkowników przed stosowaniem pakietu poprawek Vista Service Pack 1 preview, który był dostępny na stronie HotFix.net i zawierał aktualizacje zabezpieczeń oraz pilne poprawki dla nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Oficjalny blog o Viście zawierał tydzień temu ostrzeżenie przed tym pakietem. Ponadto prawnicy firmy wystosowali oficjalny list nakazujący zaprzestanie udostępniania go, po czym właściciele strony usunęli odnośnik do pakietu.

Użytkownicy mogą pobrać kwietniowe aktualizacje zabezpieczeń automatycznie poprzez Windows Update lub ręcznie z Microsoft Technet.

Źródło:
Microsoft TechNet
PC World
ZdNet UK