Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

W Wielkiej Brytanii aresztowano hakera włamującego się do bankomatów

Tagi:

W Wielkiej Brytanii rozbito gang carderów, a jego przywódca, Maxwell Parsons, został skazany przez brytyjski sąd na 32 miesiące pozbawienia wolności. Mężczyzna ten podłączał odtwarzacze MP3 do bankomatów, aby kopiować dane, które za pośrednictwem zwykłych linii telefonicznych przesyłane były z bankomatów do sieci banku. Ten specyficzny sposób działania jest nietypowy w Wielkiej Brytanii, za to powszechnie wykorzystywany w Azji Południowo-Wschodniej. Od aresztowania Parsonsa luka w zabezpieczeniu, która umożliwiała mu kradzież prywatnych danych została usunięta.

Umiejętności hakerskie Maxwell Parsons nabył od swojego przyjaciela, który studiował w Cambridge University. Haker mieszkał na północy Anglii, a bankomaty wyszukiwał w okolicy Greater Manchester. Bankomaty musiały być wolnostojące, tak aby linia telefoniczna biegnąca od maszyny do gniazdka telefonicznego mogła zostać rozłączona. Parsons podłączał odtwarzacz MP3 do kabla pomiędzy bankomatem a gniazdkiem i gromadził przesyłane dane. Typowym celem hakera były bankomaty w barach, kręgielniach i innych tego typu miejscach. Klient korzystający z bankomatu nie wiedział, że wszystkie dane dotyczące jego karty, które zostały wykorzystane podczas transakcji, były rejestrowane przez odtwarzacz w postaci sekwencji tonów. Parsons mógł gromadzić te dane, a następnie odkodować je za pomocą specjalnego oprogramowania i wykorzystać w cardingu.

Całkowite straty poniesione na skutek tego oszustwa szacowane są na kwotę 200 000 funtów, jednak według policji Parsons ukradł tylko 14 000 funtów z tej sumy. Haker został ujęty całkowicie przez przypadek, gdy w Londynie zatrzymano jego samochód za złamanie przepisów. Podczas przeszukania znaleziono przy nim sfałszowaną kartę bankomatową, która pozwoliła policji na przeszukanie jego mieszkania w Manchesterze. Znaleziono tam sprzęt i 26 innych kart, łącznie z 18 kartami stworzonymi przy pomocy danych skradzionych w operacji, w której Parsons wykorzystał odtwarzacz MP3. Maxwell Parsons został oskarżony i uznany winnym przechwycenia transmisji telekomunikacyjnej i oszustwa.

Źródło:
Manchester Evening News
Times Online