Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Microsoft naprawi własną łatę

Tagi:

We wtorek Microsoft udostępni uaktualnioną wersję swojej łaty MS06-015. Pierwotna łata miała usunąć lukę krytyczną Eksploratora Windows, jednak niektórzy użytkownicy oprogramowania niepochodzącego od firmy Microsoft zgłosili, że łata ta powoduje pewne problemy.

Aplikacje, o których mowa to Kerio Personal Firewall i Hewlett Packard Share-to-Web. Ponadto, wykryto, że niektóre sterowniki kart graficznych nVidia również powodowały problemy z nową łatą. Problemy dotyczyły trudności z zapisywaniem lub otwieraniem plików przechowywanych na dysku w określonych folderach, takich jak “Moje dokumenty” czy “Moje obrazy”. W wyniku innych problemów nie reagowały okna aplikacji lub występowały awarie oraz nie działały inne funkcje Eksploratora Windows.

Microsoft, który wiedział o tych problemach już od pewnego czasu, zaoferował początkowo rozwiązanie, które w przypadku problemów z HP polegało na zmodyfikowaniu rejestru komputera, natomiast w przypadku Kerio Personal Firewall na konfiguracji ustawień aplikacji. Firma obiecała również ponowne wydanie łaty 25 kwietnia. Użytkownicy, u których wystąpiły opisywane problemy, będą mogli automatycznie pobrać skorygowaną łatę poprzez usługę Windows Update w Microsoft Windows lub online poprzez system Microsoft Update. Nowa wersja łaty nie będzie przeznaczona dla komputerów, w których nie wystąpiły opisywane problemy. Microsoft zapewni również możliwość ręcznego pobrania skorygowanej łaty.

To nie jedyne problemy użytkowników związane z marcowymi uaktualnieniami zabezpieczeń firmy Microsoft. Uaktualnienie programu Internet Explorer, które zmieniło sposób obsługiwania przez przeglądarkę aplikacji ActiveX, spowodowało problemy dla użytkowników oprogramowania Oracle Siebel 7, jak również niektórych starszych wersji Google Toolbar.

Źródło:
Yahoo
ZDNet