Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Microsoft publikuje łatę na lukę WMF

Tagi:

Wczoraj Microsoft opublikował oficjalną łatę na lukę WMF, chociaż początkowo firma planowała uczynić to w przyszłym tygodniu w ramach aktualizacji miesięcznej. Decyzję o wcześniejszej publikacji łaty spowodowała po części krytyka ze strony branży IT. Eksperci ostrzegali, że jakakolwiek zwłoka może zwiększyć zagrożenie bezpieczeństwa komputerów na całym świecie, ponieważ luka WMF była aktywnie wykorzystywana przez cyberprzestępców. W rezultacie, powstała ponad setka różnych eksploitów.

W Biuletynie bezpieczeństwa Microsoft twierdzi, że powodem wcześniejszej publikacji luki było to, że: "testy ukończono wcześniej, niż się spodziewano". Firma uwzględniła również żądania klientów. Przed publikacją oficjalnej luki niektórzy eksperci z branży IT proponowali użytkownikom dość nietypowe rozwiązanie: zainstalowanie łaty, którą stworzył programista Ilfak Guilfanov.

Najnowszą łatę Microsoftu można pobrać w tym miejscu lub w serwisie Windows Update. Ponieważ luka WMF została oceniona jako krytyczna, zalecamy użytkownikom jak najszybsze zainstalowanie łaty.

Źródło:
CNN
Microsoft TechNet